Dlaczego nosimy maseczki?
Ksiażki książki dla dzieci 0+ książki dla dzieci 6+ MK Czytuje OkiemMK

” Dlaczego nosimy maseczki? ” – Ilaria Capua

Była potrzeba jest i książka. Wiadomym jest, że niektórym dorosłym jest trudno wytłumaczyć, czemu należy nosić maseczki, dlatego nie dziwi mnie to, że powstała taka publikacja dla dzieci. Na szczęście nie jest to książka, która nie przekazuje wiedzy czy jest trudna do zrozumienia. „ Dlaczego nosimy maseczki? ” jest dla mnie bardzo wartościową pozycją i strzałem w 10-kę. Z Mią rozmawiamy o pandemii, wirusach, bakteriach praktycznie od marca (a nawet wcześniej), ale zobrazowanie problemu jest czymś, co zdecydowanie ułatwia wytłumaczenie konkretnego problemu 4- latce.

Dlaczego warto po nią sięgnąć?

Przeczytałyśmy „ Dlaczego nosimy maseczki? ” z Mią kilkukrotnie i nie miała ona żadnego problemu by zrozumieć skąd się biorą wirusy, jak się przenoszą, jaką droga i co najbardziej „lubią”? Czego lub jakich miejsc unikać? Jak się chronić? Kogo należy chronić najbardziej? I czemu jest to tak ważne. ” Dlaczego nosimy maseczki? „  jest bardzo przystępną i łatwą w odbiorze publikacją, a Ilaria Capua ciekawie i nieskomplikowanie przedstawia podstawowe zagadnienia. Pokazuje także jak łatwo „załapać” bakterie i wirusy, gdyż towarzyszą nam one w wielu miejscach, przy codziennych czynnościach.

Dlaczego nosimy maseczki?

Podsumowanie

Dodatkową atrakcją „ Dlaczego nosimy maseczki? ” są okienka, twarda oprawa i strony oraz całostronne ilustracje Ilarii Faccioli.  Zdecydowanie ją polecam i myślę, że już spokojnie można ją przeglądać z 3,5 latkami, gdyż jak pisałam wcześniej Ilaria Capua poprzez zabawę i bardzo przystępny sposób przekazuje kluczową wiedzę o wirusach i niebezpieczeństwach z nimi związanymi oraz tym jak chronić przed nimi siebie i bliskich.

Podstawowe dane
Tytuł: Dlaczego nosimy maseczki?
Autor: Ilaria Capua
Ilustrator: Ilaria Faccioli
Tłumacz: Katarzyna Skórska
Typ oprawy: kartonowa
Liczba stron: 18
Wymiary: 21.0×26.0cm
Ilara Capua jest autorką mnóstwa naukowych opracowań, jednak jak sama mówi – to ta książka jest jedną z najważniejszych w jej karierze.

Translate »