Aneta Jadowska Ksiażki MK Czytuje patronat medialny

Garstka z Ustki od Anety Jadowskiej pod moim patronatem!

Trup na plaży i inne sekrety rodzinne – Aneta Jadowska

„– Dzwonię do ciebie jako do najbliższego mi policjanta. Znalazłam trupa na plaży i pomyślałam, że pewnie byście go chcieli zatrzymać.”s.9

Kochani! Już mogę to ogłosić! Odjęłam patronatem najnowszą powieść mojej ulubionej polskiej pisarki. Książka: Trup na plaży i inne sekrety rodzinne (Garstka z Ustki. Tom 1) – Anety Jadowskiej będzie miała swoją premierę 31.01.2018 roku. Spełniło się jedno z moich blogowych marzeń. Dodatkowo nie jest to „standardowa” dla tej autorki powieść fantastyczna, a historia obyczajowo-kryminalna, która dostarczyła mi nie tylko sporo rozrywki, ale i rozśmieszyła oraz wzruszyła. Było w niej kilka takich momentów, na których płakałam. Opowieść warta poznania szczególnie, jeśli lubicie zadziorne bohaterki, które pretendują do miana bycia drugą Nancy Drew. Więcej opowiem Wam w przedpremierowej recenzji w styczniu. Na koniec podrzucam Wam opis oraz inne rekomendacje z okładki.

zapowiedzi książkowe aneta jadowska Trup na plaży i inne sekrety rodzinne

 

„I  pomyśleć, że pierwszy niepokój wzbudziła niezjedzona krówka ustecka. Być może to najlepsza reklama lokalnej manufaktury słodyczy: tylko martwi potrafią się im oprzeć.”s.10

Opis z okładki

Kiedy Magda Garstka wraca po studiach do rodzinnej Ustki, nie spodziewa się, że czeka ją najbardziej ekscytujące lato w całym życiu. Zatrzymuje się w pensjonacie, który prowadzi jej babcia, rozpoczyna pracę w kawiarni i niedługo później… znajduje zwłoki. Kim był martwy mężczyzna? Jak zginął i czego szukał w pensjonacie Garstków? Śledztwo utknęło w martwym punkcie, a Magda, córka policjanta, wbrew ostrzeżeniom postanawia zostać detektywem. Co prawda komuś zależy, aby czym prędzej wyjechała z miasteczka, ale tym pomartwi się później. Zwłaszcza że sprawa zagadkowego trupa wydaje się powiązana z pewną rodzinną tajemnicą…

Rozrywkowy kryminał w stylu Joanny Chmielewskiej dla trzech pokoleń kobiet.

Każda rodzina trzyma trupy w szafie. W niektórych domach szafy są większe.

Przykładowe rekomendacje

Lato nad Bałtykiem – smażona rybka, szum morza i roje turystów. A także tajemnica, która aż prosi się o odkrycie! U Anety Jadowskiej tak bliska memu sercu Ustka to miasteczko pełne sekretów. Dajcie się porwać tej słodko-‑gorzkiej opowieści!
Olga z Wielkiego Buka

Jadowska stworzyła ciepłą, dynamiczną i zapadającą w pamięć powieść. Przygody Magdaleny Garstki (alias Usteckiej Nancy Drew) oraz opowieści z życia jej rodziny naszpikowane są odwagą, humorem oraz wątkami, które potrafią poruszyć serca i wzruszyć do łez. Polecam!
Marta Korkus, OkiemMK

Genialna powieść, którą pokochają miłośnicy nietuzinkowych wątków detektywistycznych. Jako wielka miłośniczka kryminałów: POLECAM!
Mariola Kłodawska, Przekartkowane

aneta jadowska zdjęcia

Biogram autorki

Aneta Jadowska

Filolożka, wielbicielka pomysłów niepraktycznych i niełatwych, czym uzasadnia doktorat z literatury i wiele innych ślepych uliczek w swojej biografii. Wiedzie nocny tryb życia, bo wtedy najlepiej jej się pisze i czyta. Śpi, gdy przyzwoici ludzie pracują, co chyba czyni ją człowiekiem nieprzyzwoitym. Nie interesują jej małe wyzwania – skoro już spełnia się dziecięce marzenia o pisaniu powieści, nie ma powodu, by się ograniczać. Nie lubi bezczynności i nudy. Czyta wszystko, co jej wpadnie w ręce, uwielbia seriale kryminalne i muzykę rockową. Pracoholiczka, wydała m.in. dwa tomy „Nikity”, „Dziewczynę z Dzielnicy Cudów” oraz „Akuszera Bogów”. Od 2000 r. mieszka w Toruniu i chyba już jest torunianką, bo jak rodowici mieszkańcy miasta jednocześnie kocha je i go nie znosi. Od kilku lat wyznaje miłość nadmorskiej Ustce, z której zrodził się Trup na plaży i inne sekrety rodzinne.

garstka z ustki aneta jadowska

Książkę przedpremierowo możecie zakupić tutaj>>

Translate »