Fantastyka Ksiażki książki dla dzieci 6+ Mistyka/Mitologie MK Czytuje Rick Riordan young adult

Hotel Walhalla. Przewodnik po światach nordyckich. Wprowadzenie w świat bogów, mitycznych stworzeń i fantastycznych istot. – Rick Riordan [opinia + filmik]

Hotel Walhalla. Przewodnik po światach nordyckich opinia okiemmkRick Riordan to autor, którego nie muszę przedstawiać większości czytelników. Najlepiej znają go z pewnością Ci młodsi książkoholicy, którzy sięgnęli po serię o Percy Jacksonie czy Olimpijskich Herosach. W tej chwili autor zaczął wydawać nie tylko powieści dla dorosłych, ale i mamy okazję wraz z nim zagłębić się w światach nordyckich dzięki serii o Magnusie Chasie i bogach Asgardu. Bardzo podoba mi się taka forma przedstawiania różnych mitologii. Rozrywka i poszerzanie wiedzy jednocześnie. Ni mniej dziś nie będę Wam pisać o tej serii, a dodatku do niej. W moje ręce trafił „Hotel Walhalla. Przewodnik po światach nordyckich. Wprowadzenie w świat bogów, mitycznych stworzeń i fantastycznych istot.”  Książka, która z pewnością spodoba się zagorzałym fanom serii ze względu na swoją zawartość. Zabawny, czasem ironiczny spis bogów, mitycznych stworzeń i fantastycznych istot, dzięki któremu fan serii pozna m.in. podstawowe informacje jak: wygląd czy powiązania pomiędzy poszczególnymi postaciami. Oprócz suchych i dość dostępnych faktów przewodnik ten zawiera sporo krótkich opowiadań, wywiadów m.in. z Odynem, listów, różnego rodzaju zapisków i uwag. Wszystko, co będzie potrzebne śmiałkom, by przygotować się do zbliżającego się Ragnaröku. Czytelnicy sięgający po ten przewodnik uzyskają wszelkie niezbędne informacje by nie popełnić jakiejś gafy odwiedzając Hotel Walhalla i poszerzyć swoją wiedzę na temat osobników, które mogą spotkać.

„Hotel Walhalla. Przewodnik po światach nordyckich. Wprowadzenie w świat bogów, mitycznych stworzeń i fantastycznych istot.”  to zabawna, czasem ironiczna książka, która przybliża czytelnikowi pewne postacie z nordyckiego świata. Poznacie m.in. Norny, Wilka Fenrira, Walkirie, Elfy czy Olbrzymy. Przewodnik przybliży Wam także Friggę, Odyna, Thora, Lokiego czy Mimira oraz wielu innych bogów. Nie jest to ogrom informacja – większość opisów jest raczej krótka. To te inne elementy jak: listy, opowiadania czy zapiski są tutaj ważniejsze i ciekawsze. Według mnie jest to książka przede wszystkim dla osób, które czytały lub zamierzają czytać serię o Magnusie Chasie i bogach Asgardu. Naprawdę przyjemny w odbiorze dodatek, który na Internecie kosztuje kilkanaście złotych. Polecam zainteresowanym.

Translate »