Fantastyka Ksiażki Mistyka/Mitologie MK Czytuje

Magiczne istoty. Album – Simon Holland [opinia + filmik]

magiczne istoty opinia opkiemmkMuszę Wam się do czegoś przyznać: uwielbiam wszelkiego rodzaju albumy o fantastycznej treści. Mojemu mężowi zakupiłam wiele publikacji tego typu: o magicznych istotach, fantastycznych bohaterach czy grach. Mam słabość do przepięknych ilustracji i uważam, że tego typu książka może być idealnym prezentem dla fana fantastyki, magii czy choćby gier. W związku z tym dziś chcę Wam opowiedzieć o albumie Simona Hollanda – Magiczne istoty. Przecudowne, wielobarwne, całostronicowe i przyjemne dla oka ilustracje wykonali: Gary Blythe, David Demaret, Nelson Evergreen, John Howe, Mike Love, Kev Walker, Helen Ward, David Wyatt. Ze względu na ilość twórców obrazów widać także ich różnorodność – czasem kreska jest lekka, innym razem ostra. Niektóre ilustracje są stworzone w delikatnych kolorach, inne w zdecydowanych. Naprawdę jest, co podziwiać.

Poza ogromem ilustracji jest to swego rodzaju przewodnik po magicznych istotach, który oprócz przedstawiających je grafik, opowiada także ich historię. Holland pokrótce opisuje Nam te stworzenia odnosząc się do różnych mitologii, podań czy wierzeń. Znajdziecie tutaj m.in. informacje o: nieśmiertelnym Feniksie, Olbrzymach, Harpiach, Chimerze, Pegazie, Jednorożcach, mieszkańcach mórz, Elfach, Gryfach czy Smokach. Przepięknie wydana publikacja o śliskich stronach i twardej oprawie. Każdy szczegół jest dobrze dobrany.

Podsumowując Magiczne istoty to albumo-przewodnik po niezwykłych postaciach, istotach i stworzeniach, które spotkać możemy w wielu, podaniach, wierzeniach i mitologiach. Prezent idealny dla fanów tego typu osobników oraz osób lubiących tego typu albumy. Polecam zainteresowanym. Na poniższym filmiku możecie zaobserwować jak ta publikacja wygląda w środku.

Magiczne istoty. Album – Simon Holland

Data premiery: 09.11.2016

Wydawnictwo Galeria Książki

Przekład: Jacek Drewnowski

Ilość stron: 48

Translate »