Archiwum

Konkurs: 3 książki dla dzieci z serii ART oraz kupon rabatowy.

Dzień dobry wszystkim! Dziś mam dla Was obiecany konkurs. Do zgarnięcia będą 3 książki z serii ART Egmont. Najpierw przedstawię Wam krótką notkę od Wydawcy, kilka słów o książkach, które możecie wygrać, a następnie przejdę do konkursu i kodu rabatowego.

Notka od wydawcy

Zima w mieście? Pogoda nie dopisuje? Brak pomysłu na zajęcie w ferie? ART Egmont jest najlepszą receptą na nudę!

Pięknie wydane, aktywizujące książki zachwycą młodszych i starszych czytelników – wciągną rodzinę do wspólnej zabawy! Zabawy w teatrzyk cieni z książkami Chińskie cienie i Teatrzyk cieni będzie świetną rozrywką na długie zimowe wieczory. Zachęci do tworzenia ciekawych historii na podstawie kształtów umieszczonych w książkach, pobudzi kreatywność i wyobraźnię. W ciągu dnia dzieci mogą przygotować pokaz magicznych sztuczek! Pomocne będą przy tym propozycje tricków zawarte w książce Megasztuczki dla małych magików. Wskazówki i porady profesjonalnego magika pozwolą przygotować naprawdę ekscytujące wydarzenie dla całej rodziny, a dzieci będą mogły odkryć w sobie magiczny talent i zadziwić dorosłych! Reprinty popularnych na początku XX wieku książek Co? Jak? Napisać? oraz Co? Jak? Narysować? pozwolą rozwinąć talenty pięknego pisania i rysowania skomplikowanych obrazków w prosty sposób, dzięki łatwym metodom opracowanym przez profesjonalistów. Każda z książek dokupić można osobny zeszyt ćwiczeń, który pozwoli sprawdzić w praktyce, jak pięknie pisać i rysować zgodnie z opisanymi w książkach założeniami.

Zagadki

Ciekawym sposobem spędzenia wolnego czasu są również różnorodne zagadki. Który maluch nie lubi zagadek? Tak jak ART Egmont zagadek nie prezentował wcześniej nikt – przepięknie ilustrowane przez Marianne Oklejak w folkowym wydaniu Cuda niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych pobudzają nie tylko umysł, ale też wrażliwość estetyczną. Mogą być też ciekawym wstępem do rozmowy o polskiej kulturze ludowej – w której pomocne będą Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych. Przepięknie zilustrowane zwyczaje i elementy kultury ludowej poszerzą wiedzę i zachwycą oko.

Całą serię możecie obejrzeć tutaj>>

O książkach, które możecie wygrać

Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich


Chyba każdy pamięta z dzieciństwa zabawę w rzucanie cieni na ścianę. Zręczne dłonie i nocna lampka to jedyne rekwizyty potrzebne, aby wyczarować świat pełen kształtów. „Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich” Art. Egmontu to książka, która podpowiada dzieciom i rodzicom jak składać dłonie, by w zaciemnionym pomieszczeniu ożywić na ścianie kicającego zająca, brodatą kozę, orła, Anglika, czy kumoszki. Dodatkowo na każdej rozkładówce znajduje się rymowanka zachęcająca do wymyślania własnych historyjek. Na końcu książki „Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich” znajdziemy też puste, sztywne, czarne strony, które łatwo wyrwać dzięki perforacji. Na nich – miękkim ołówkiem albo białą kredką – można narysować dowolne kontury i stworzyć własne kukiełki do zabawy w cienie. Oprócz książki „Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich” można kupić zeszyt Art. Egmontu „Teatrzyk cieni. Wycinanka”, w którym znajdziemy gotowe do wycięcia kształty. Wspaniała zabawa i pomysłowy prezent dla wszystkich!

Megasztuczki dla małych magików


25 MEGASZTUCZEK dla młodych magików
Czy potrafisz wyczarować jajko, sprawić, by ktoś lewitował albo teleportować szklankę soku? …
Myślisz, że to niemożliwe? Chyba musisz zapomnieć, że takie słowo istnieje. Odtąd – i to przy niewielkim wysiłku z Twojej strony – możesz wszystko! Peleryna czy cylinder to jedynie efektowne dodatki, tutaj liczą się wiedza, spryt i odpowiednie przygotowanie spektaklu.
Ta książka w bardzo prosty sposób pokaże Ci co i jak. Dzięki niej nie tylko nauczysz się najlepszych trików i wprawisz w osłupienie kolegów i koleżanki, ale także zrozumiesz na jakiej zasadzie działają te megasztuczki. To czysta (meta)fizyka…
Abrakadabra i do dzieła!

Co? Jak? Narysować


Naucz się rysować z mistrzem, który inspirował Walta Disneya!
Po raz pierwszy w Polsce!
To właśnie Edwin George Lutz – autor książki Co? Jak? Narysować, opublikowanej po raz pierwszy w 1913 r. – zainspirował Walta Disneya, by złapał za ołówek, a w konsekwencji został niekwestionowanym mistrzem animacji. Wypracowana przez Lutza metoda tworzenia krok po kroku złożonych ilustracji, jest zaskakująco prosta.
Rysunki są rozbite na mniej skomplikowane kształty i linie, z których następnie, podążając za instrukcjami Lutza, możesz stworzyć piękne ilustracje.
Czytelne schematy pomogą początkującym artystom w każdym wieku rozwinąć ich umiejętności i świetnie się przy tym bawić! Rysowanie, tak jak kolorowanie, jest też doskonałym ćwiczeniem koncentracji i sposobem na relaks.
Co? Jak? Narysować to piękna i pomysłowa książka, która od 1913 roku nie straciła nic ze swej aktualności!

Zasady konkurs

 1. Konkurs organizuje blog OkiemMK.com wraz z wydawnictwem Egmont, który jest sponsorem nagród.
 2. W konkursie mogą brać udział wszystkie osoby spełniające zasady zawarte w danym poście konkursowym.
 3. Koszt jednorazowej wysyłki nagrody ponosi sponsor nagrody, czyli jego organizatorka lub współorganizator.
 4. Konkurs skierowany jest do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
 5.  Zwycięzca zostanie wyłoniony poprzez wybór konkretnej odpowiedzi.
 6. Udział w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
 7. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
 8. Po ogłoszeniu wyników zwycięzca proszony jest o kontakt poprzez wiadomość prywatną na FB lub emaila: okiemmk@gmail.com. Na adres do wysyłki czekam 4 dni, potem wybieram kolejną osobę.
 9. O wygranej poinformuję w osobnym poście.
 10. Dane osobowe zwycięzcy będą wykorzystane tylko do przesłania nagrody na podany przez niego adres. Nie będą wykorzystywane w żadnym innym celu. Biorąc udział w konkursie zgadzasz się na ten warunek.
 11. Konkurs trwa od 16 stycznia 2018 roku do 06 lutego 2018 roku włącznie.
 12. W konkursie wygrywają 3 osoby po 1 książce. Pierwsza wybrana osoba wybiera z wszystkich 3 pozycji, druga z dwóch, a dla 3 pozostaje ostatni tytuł.
 13. Tytuły, które możecie wygrać to: Megasztuczki dla małych magików
  Co? Jak? Narysować
  Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich
 14. Aby odpowiedź się liczyła należy udostępnić informacje o konkursie na blogu, stronie lub w mediach społecznościowych – instagramie lub facebooku, w dowolnej formie.
Formularz konkursowy:
 1. nick lub imię i nazwisko
 2. odpowiedź na pytania: jakie lektury wy lubicie czytać w wakacje/ferie/urlop?
 3. informacja, gdzie udostępniliście konkurs
Kupon rabatowy

Dla wszystkich czytelników bloga oraz osób, którym nie uda się wygrać książek mam w ramach nagrody pocieszenia kod rabatowy. – 30% na WSZYSTKIE książki w księgarni Egmont.pl (rabat od ceny podstawowej), obowiązuje od 15 stycznia do 15 lutego włącznie.

KOD rabatowy: artblog

 

Zapraszam do zabawy i z góry dziękuję za wszelkie udostępnienia. Jest o co walczyć. Książki mają po kilkadziesiąt lub kilkaset stron i nie tylko bawią, ale i uczą. Do dzieła!

Translate »