Ksiażki Kucharskie Kuchnia MK Czytuje MK Gotuje

Nicole Pisani, Kate Adams „Zupy dla zdrowia i urody” [opinia + filmik]

zupy opinia okiemmkDziś coś dla osób lubiących zupy i lekkie diety, czyli o książce Nicole Pisani, Kate Adams „Zupy dla zdrowia i urody”.

Nie pierwszy raz spotykam się z rodzajem diety, w której spożywamy zupy. Ze względu na to, iż mogą one zawierać wszystko, co jest potrzebne naszemu organizmowi są rodzajem pokarmu, który skutecznie pomaga zwalczyć nasze niedoskonałości czy naleciałości. Jednak filozofia diety tych pań polega na tym by te zupy były różnorodne, zdrowe i gotowane od podstaw. Tak by organizm, który niekoniecznie traktowaliśmy jak świątynią mógł wrócić do równowagi poprzez oczyszczenie i regenerację. Wyzbywając się gotowych, wielokrotnie przetwarzanych produktów, (co wiem z doświadczenia) z pewnością pozwoli Nam zgubić kilogramy, a warzywa niezbyt długo gotowane zapewnią nam witaminy oraz odpowiednią ilość błonnika i płynów (nie licząc spożywanej wody). Pierwsze 72 strony to wprowadzenie, zasady tej konkretnej diety, kilka rodzaju jadłospisów, porady, w tym: jak wstępnie oczyścić organizm, spora ilość informacji o tym, których składników unikać, a które spożywać. Podaje także wiadomości typu: jakie są naturalne probiotyki czy diuretyki (rośliny pomagające usunąć nadmiar wody z organizmu lub złagodzić uczucie obrzmienia i wzdęcia). Następnie znajdziecie kilkadziesiąt przepisów na różne zupy: od takich z kokosem, burakiem i łososiem po buliony warzywne, gazpacho czy zupy wędzone lub orientalne. Poza tym książka zawiera niewiele zdjęć, za to możemy sprawdzić ile wartości odżywczych ma dane danie czy sprawdzić ilość kalorii. Przepisy są czytelne. Jedyne, co mi nie do końca odpowiada to hasło na okładce: „schudnij 3kg w 10 dni”. Zazwyczaj tyle to my gubimy wody przy ograniczeniu spożywania jedzenia bez diety, dlatego według mnie najlepiej traktować ją, jako coś, co oczyści i zregeneruje Nasz organizm, a nie pozwoli zgubić kilogramy. Jeśli je zgubimy będzie to dodatkowy plus J Bardzo czytelna w przekazie książka, z dość prostymi przepisami, ale jednocześnie nie są one banalne.

Podsumowując książka Nicole Pisani, Kate Adams „Zupy dla zdrowia i urody” polecam osobom, które lubią wypróbowywać różnego rodzaju diety i jednocześnie zdają sobie sprawę, że w warzywach i owocach jest ogromna moc, a zupy są dobrym sposobem by oczyścić i zregenerować organizm.

Na poniższym filmiku możecie zobaczyć jak ta pozycja wygląda w środku 🙂

Translate »