in Archiwum

Nowości, zapowiedzi – książki na które czekam, książki które chcę mieć!

at
nowosci-zapowiedzi-ksiazki-na-ktore-czekam

11667507_10153391743443774_6246755954278149098_n


W cieni krzyża – Tomasz Jacek Graczykowski
Cała rzecz będzie się działa tym razem nie w mrocznej i dalekiej przyszłości rodzaju ludzkiego, nie w miasteczku Mastern, ale w Polsce, w przyszłości alternatywnej i niedalekiej, przesączonej atmosferą lęku i nietolerancji, niebezpieczeństwa i izolacji od społeczeństwa.
Czas powieści ustaliłem w punkcie, w którym społeczeństwo Polski trawi nienawiść do instytucji Kościoła i katolików. Każdy, kto nie wyrzekł się katolicyzmu, jest napiętnowany i molestowany, napadany i gnębiony. Niemal wszystkie kościoły w kraju stoją opuszczone, zaśmiecone i zrujnowane, a jeszcze częściej spalone, z murami pokrytymi śladami ognia i dymu. Do zaistnienia takiej mentalności społeczeństwa doprowadziło ujawnienie setek przypadków molestowania dzieci, kobiet i mężczyzn przez duchownych, ale także odkrycie dokonywanych przez nich morderstw. Kościół i jego słudzy zostali znienawidzeni i napiętnowani na całym świecie, Watykan został otoczony wysokim murem i jest strzeżony nieustannie przez uzbrojone Siły Watykańskie. Żaden kraj na świecie nie jest przyjazny ani Watykanowi, ani chrześcijanom. Podobnie jak Polska, inne kraje również powołały komisje, które miałyby inwigilować kler. Katolicy na całym świecie stali się wrogami publicznymi. Nawet jeśli ktoś nadal wyznawał starą wiarę, nie przyznawał się do tego, pielęgnował ją w ukryciu, bojąc się odrzucenia i mściwości swoich sąsiadów i przyjaciół…
Na takim tle rozgrywa się drugi wątek powieści, mianowicie wydarzenia mające miejsce w utajnionym rządowym ośrodku. Placówka ta została powołana do życia w celu edukowania dzieci o szczególnie wysokim ilorazie inteligencji. Nie jest tych przypadków wiele, jednakże państwo zadecydowało o ich losie, o tym, że będzie on nierozerwalnie związany z przyszłością kraju. Gdy nadchodzi odpowiedni moment, nastolatki zostają zabierane do tajnej szkoły, aby mogły przyswajać wiedzę potrzebną im w przyszłości do prowadzenia kraju w kierunku jego jak najlepszego rozwoju. Zdobywają wiedzę z bardzo różnorodnych dziedzin, w zależności od tego, do czego umysłowe predyspozycje i indywidualne cechy ich kwalifikują, jednakże priorytetowym celem nauki jest doskonalenie się w walkach bojowych. Największym światowym prestiżem jest wygrana w turnieju, którym pasjonują się wszyscy bez wyjątku i w którym biorą udział reprezentanci wielu państw. Zwycięstwo daje niesamowite możliwości polityczne, poważanie i respekt całego świata, władzę w wielu jego miejscach, a także olbrzymie pieniądze, oczywiście.
Polska z jednej strony prezentuje się w oczach narodów bardzo źle, ze względu na złą sławę związaną z przypadkami zbrodni kleru i tym, iż to właśnie za jej sprawą katolicyzm i kler zostały wyklęte na całym świecie. Natomiast z drugiej strony bardzo dobrze, gdyż ostatnim zwycięzcą światowego turnieju jest Generał Karpen, cieszący się sławą w każdym zakątku globu. W takiej sytuacji rząd Polski zdaje sobie sprawę, iż najważniejszym priorytetem dla Polaków jest utrzymanie zwycięskiego prestiżu, aby w ten sposób zepchnąć w cień niesławę i nieprzychylność narodów. W takim właśnie momencie do tajnego rządowego ośrodka zostaje zabrany główny bohater książki, kilkunastoletni Patryk Rezanter…
WCK ZAPOWIEDZ BANNER (1)

Terror odtwarza przebieg tragicznej w skutkach wyprawy badawczej z maja 1845 roku. Dwa statki –terrror HMS Erebus i HMS Terror – pod dowództwem doświadczonego żeglarza, sir Johna Franklina, wyruszyły ku północnym wybrzeżom Kanady, celem poszukiwania Przejścia Północno-Zachodniego. To ciąg przesmyków pomiędzy wyspami Archipelagu Arktycznego, gdzie od kilkuset już lat, kosztem wielu istnień ludzkich, szukano możliwości opłynięcia Ameryki Północnej, chcąc zaoszczędzić na odległości przemierzanej drogą morską pomiędzy wybrzeżami Atlantyku i Pacyfiku. Na statkach zgromadzono spore zapasy żywności, które w teorii miały wystarczyć na około pięć lat. Wyposażono je w silniki, konieczne do przebijania się przez lód, i zapas węgla. Wtedy, w maju 1845 roku, ostatni raz widziano je w Anglii… Nawet dziś nie wiadomo dokładnie, jakie były losy poszczególnych uczestników owej podróży. Jednak Dan Simmons wykorzystał dostępne informacje, relacje z kilku późniejszych wypraw poszukiwawczych, skrawki wiedzy od tubylczych plemion, domysły i fantastyczne plotki… i stworzył kunsztowną opowieść o ostatnim rejsie dwóch statków, HMS Erebusa i HMS Terroru, które utknęły w lodzie, co stało się początkiem końca tej ekspedycji.
Terror to pasjonująca powieść z elementami grozy, horroru i mitologii Inuitów, a jednak dająca się odczytać niczym szczegółowy dziennik pokładowy. Następujące po sobie tragiczne w skutkach wydarzenia poznajemy okiem nie tylko oficerów, szczególnie kapitana Croziera, ale również szarych członków załogi. Dan Simmons, zdobywca wielu nagród, między innymi Hugo Awards oraz w 1990 roku nagrody Locusa za powieść Hyperion, z literackim wyczuciem oraz niezwykłą pieczołowitością odtwarza przebieg jednej z najbardziej zagadkowych wypraw badawczych w całej znanej nam historii badań polarnych.


Marc Levyunnamed
UCZUCIE SILNIEJSZE OD STRACHU
DATA WYDANIA: 1 LIPCA 2015
Wysoko w Alpach francuskich, we wraku samolotu, ukrytym od pięćdziesięciu lat pod warstwą lodu, alpinistka Suzie Baker, odnajduje ocalałą torbę z pocztą dyplomatyczną. Znalezisko zawiera dokumenty, które mogłyby przywrócić dobre imię i umożliwić rehabilitację jej oskarżonej przed kilkudziesięciu laty o zdradę stanu babki. Ale odkrycie Suzie stawia na nogi również tajne służby USA.
Andrew Stilman, reporter śledczy „New York Timesa”, który niedawno opuścił swoją świeżo poślubioną żonę, nie potrafi na nowo ułożyć sobie życia. Depresja, w jakiej się pogrążył od czasu dramatycznych przeżyć związanych ze zbieraniem informacji do reportażu w Argentynie, nie pozwala mu efektywnie pracować.
Przypadkowe spotkanie Suzie i Andrew w bibliotece, owocuje rozpoczęciem wspólnego śledztwa. Badanie przeszłości okazuje się jednak niebezpiecznym przedsięwzięciem, w trakcie którego parze detektywów po piętach deptać będą służby amerykańskiego kontrwywiadu. A poznawanie przeszłości nie zawsze musi spełniać rolę katharsis – czasem może kryć gorzką i bolesną prawdę…


d_2805

OKO BOGA
James Rollins
tytuł oryginału: THE EYE OF GOD
ISBN: 978-83-7885-357-2
data wydania: 12 czerwca 2015

Na orbicie okołoziemskiej pojawia się nowa kometa. Wysłany w jej kierunku satelita badawczy, zwany Okiem Boga, przesyła na ziemię zatrważający obraz: całe Wschodnie Wybrzeże USA jest zniszczone. Astrofizyk Jada Shaw uważa, że kometa spowodowała zakrzywienie czasoprzestrzeni wokół kuli ziemskiej, a Oko Boga zarejestrowało projekcję czekającej Ziemię katastrofy. Ma ona nastąpić już za 4 dni. Czy w ocaleniu przed zagładą może pomóc niezwykłe znalezisko archeologiczne: czaszka i oprawiona w ludzką skórę i tajemnicza księga?


d_2744CZERWONE ŚWIATŁO HAŃBY
Graham Masterton
tytuł oryginału: RED LIGHT
ISBN: 978-83-7885-359-6
data wydania: 22 czerwca 2015

W dzielnicy czerwonych latarni w Cork dochodzi do wielu brutalnych morderstw, których ofiarami padają działający w tym okręgu sutenerzy. Detektyw Katie Maguire staje przed dylematem – czy szukać zabójcy przestępców zaangażowanych w handel żywym towarem, których ona sama nie była w stanie złapać i zamknąć, czy też pozwolić na to, by ktoś wymierzał sprawiedliwość na własną rękę. Wstrząsający thriller dla czytelników o mocnych nerwach – tak realistyczne opisy są znakiem rozpoznawczym Grahama Mastertona.


OGNISTY BÓG
Wilbur Smithd_3402tytuł oryginału: DESERT GOD
ISBN: 978-83-7885-371-8
data wydania: 1 lipca 2015

Wilbour Smith – okrzyknięty przez Stephena Kinga „mistrzem powieści historycznych” i jeden z najlepiej sprzedających się autorów na świecie – powraca do starożytnego Egiptu. Desert God to napisana z epickim rozmachem, zawierająca elementy magii, tajemnicy i romansu krwawa intryga rozgrywająca się w fascynującym świecie, którego dawno przeminął.

“Gra o tron” w scenerii starożytnego Egiptu.

Nad lśniącym Nilem genialny Taia – niewolnik i doradca Faraona – trafia w sam środek splątanych namiętności, intryg i niebezpieczeństw. Zadanie, które mu powierzono – zniszczenie Armii Hyksosa i zawarcie przymierza z Kretą – zmusza go do wyruszenia w górę Nilu, przez Półwysep Arabski do magicznego miasta Babilonu, aż na otwarte morze. Dźwigając na barkach ciężar losów Egiptu, Taita wkracza w świat, w którym granica pomiędzy lojalnością i zdradą jest ruchoma jak piaski pustyni, podstępni wrogowie ukrywają się w cieniu, a w mroku czai się śmierć.


118DIABLO: WOJNA GRZECHU

Od zarania dziejów anielskie zastępy Królestwa Niebios oraz demoniczne hordy Płonących Piekieł pogrążone były w wiecznym konflikcie o los całego Stworzenia. Teraz ta wojna objęła także Sanktuarium – świat ludzi. Każda ze stron pragnie zdobyć ludzkość dla własnych celów. Siły dobra toczą sekretną wojnę z siłami zła o dusze śmiertelników. Oto opowieść o Wojnie Grzechu – konflikcie, który już na zawsze zmieni przeznaczenie człowieka.

KSIĘGA II: SMOCZE ŁUSKI

Zdeterminowany, by zniszczyć kult Trójcy, Uldyzjan nie podejrzewa nawet, iż Inarius, tajemniczy Prorok Katedry Światłości, dyskretnie wspiera go w tym dziele. Inarius obsesyjnie pragnie przywrócić Sanktuarium utraconą świetność, wykorzystuje więc Uldyzjana w rozgrywce przeciwko swemu odwiecznemu wrogowi. Jednak do owej niebezpiecznej gry przystępuje ktoś jeszcze. Córka Pana Nienawiści, Lilith, niegdyś kochanka Inariusa, chce sama wykorzystać Uldyzjana i za jego nieświadomą pomocą zmienić wszystkich w armię nefalemów – istot podobnych bogom, daleko potężniejszych niż jakikolwiek demon czy anioł. Armię, która położy kres Stworzeniu i wyniesie Lilith ponad wszystkie istoty.


Afganistan Relacja Borowika Władysław Zdanowicz

11348902_10200389287570017_28396844_nJest to książka, która z pewnością otworzy oczy wielu czytelnikom, którzy nie mają zielonego pojęcia o Afganistanie, o tym co tam robią nasi żołnierze i nie mają pojęcia, co to jest ochrona obiektów oraz ludzi.
Po pierwsze – bardzo właśnie dobrze, że książka jest napisana żywym, bardzo dowcipnym językiem. Takich opisów nie można opisywać w napuszonym języku.
Po drugie – moje widzenie dziennikarzy z prasy, radia i TV pokrywa się całkowicie z opisanymi przez autorów. Ludziom z mediów poprzewracało się w głowach całkowicie. Rodzajowi żeńskiemu i męskiemu. Wbili sobie do głowy, że są IV władzą w kraju. Podzielam pogląd i wystarczy, że powtórzę słowa autorów „…przedstawiciele mediów są gotowi na wszystko, aby tylko dobrze sprzedać swój produkt, dlatego pokazują nam spektakl, do którego potrzeba aktorów i krwi”. Nic dodać, nic odjąć.
Po trzecie – gratuluję grzecznego, bo grzecznego, bo nie można inaczej, opisania NANGAR KHEL. A już „zamiana ról” majoraz dziennikarzami to jest MISTRZOSTWO ŚWIATA. Szlag mnie trafiał od słuchania i oglądania jakiejś niepoważnej dziecinady ludzi „prokuratorskich” w mundurach w/s NANGAR KHEL. Makabra.
Po czwarte – kapitalne opisy facetów z MSZ, tak zwanych „dyplomatów”. Cholernie prawdziwe – rzeczywiste. To jest zresztą temat sam w sobie. Można napisać wiele książek na ich temat.
A teraz kilka słów o akcji:
Młody funkcjonariusz BOR, prymus kursu i znakomity strzelec, został oddelegowany w 2007 roku do ochrony organizującej się polskiej ambasady w Afganistanie. Trafił w środek bałaganu, który postanowił uwiecznić w dzienniku, łamiąc zasadę, że z „firmy” nic na zewnątrz się nie wydostaje. Pozwolił sobie na krytykę pośrednią i bezpośrednią bezsensownych procedur, nieszczerych przełożonych i niektórych kolegów dekowników w kraju. Czy wiedzieliście, że ambasadę w Kabulu ochraniało czterech funkcjonariuszy (i kilku lokalnych strażników), którzy spali w suterenie i byli gorzej wyposażeni od służących w polskim kontyngencie wojskowym specjalistów? Na posiłki woleli jeździć do baz sił ISAF, choć wkrótce po opuszczeniu ambasady tracili łączność radiową z obsadą placówki. Ich meldunki do Warszawy z prośbą o opancerzone auto dla ambasadora „ginęły”, natomiast opisom fatalnego położenia placówki nikt w tejże Warszawie nie dawano wiary.

Zapraszam na stronę www, która została specjalnie stworzona dla potrzeb książki i na której można obejrzeć zdjęcia z opisanego okresu, filmy, a także wysłuchać wywiadu z Janem Jagoda oraz fragmentu książki ponieważ tym razem proponujemy nie tylko książkę w wersji drukowanej oraz elektronicznej jako e – book, ale także w wersji audiobooka do pobrania z Audioteki. A wszystko po to aby udowodnić, że także self -publishing może zaproponować porządnie i profesjonalnie przygotowaną pozycję.


 

Nikogo z czytelników nie zdziwi, jeśli powiem, że poluję na książkę Oko Boga – Rollins to jeden z moich ulubionych autorów. Poza tym w moim posiadaniu jest już Terror i powiem Wam, że Vesper naprawdę potrafi wydać książkę – istne cudo, wręcz tomiszcze. Diablo widzieliście już w tym stosiku>> to prezent dla męża. Na Głębię Marcina Podlewskiego trzeba czekać do września i powiem Wam jedno po lekturze Happy Endu>> – chcę ją już teraz!

P.S.Spis nowości i zapowiedzi, które mnie interesują znajdziecie zawsze tutaj>>

P.S. 2 Przypominam o trwających konkursach>>. Jeden kończy się 6-go!

P.S. 3 A na co Wy czekacie z nowości? I co teraz czytacie?

Tagi:
Share:
Translate »