Jeffery Deaver Ksiażki MK Czytuje Thriller/Kryminał

Pokój Straceń – Jeffery Deaver

Stróże Prawa. Tajniacy. Ludzie wybrani do służby. Wierzymy, iż zjawią się, gdy są potrzebni. Płacimy podatki utrzymując ich i wymagamy. Jednak oni są tylko ludźmi jak i my. Niektórzy popełniają błędy, nadużywają władzy, zdradzają Nas i państwo. Im większa władza – tym większa odpowiedzialność i tym większy problem, gdy sprawy przybiorą nieoczekiwany obrót.
W hotelu na Bahamach ginie obywatel USA. Zastrzelony przez snajpera Robert Moreno był obserwowany przez agencję rządową, która podejrzewała go o planowanie zamachu terrorystycznego. Czy rzeczywiście stanowił on tak wielkie zagrożenie? Czy organizacje rządowe są w to zamieszane? Do tej trudnej i niebezpiecznej sprawy, gdzie dowody są na wagę złota wkraczają znani z poprzednich powieści Lincoln i Amelia., którzy będą  tropić niebywale wytrawnego snajpera – narażając własne życie. Jak skończy się ta historia? Musicie, po prostu musicie przekonać się sami.
Nie da się nie lubić Deavera, który znowu zrobił mnie w konia. Czytając początek myślę sobie…”Co? Czyżbym tak szybko przejrzała fabułę?” nie oczywiście, że nie… Znów zostałam wyprowadzona w pole i to nie raz. Akcja toczy się wartko, a my poznajemy nie tylko naszych bohaterów, ale i negatywne postacie. Żyjemy i oddychamy nimi. Deaver bawi się nimi w dość ciekawy sposób – nie szczędząc nam szczegółów i motywów kierujących postaciami. Oczywiście nadal moją ulubioną częścią serii jest „Tańczący Trumniarz”, ale to pewnie ze względu na całość historii i mordercę, którego portret mnie zachwycił. W „Pokoju Straceń”, mamy nie tylko ludzi wypełniających swoje obowiązki – bez pytań, ale i ludzi, którzy nie powinny stać u sterów. Którzy zdecydowanie przekraczają swoje uprawnienia i lubują się tym – władzą i możliwością bycia kim chcą i gdzie chcą. Co do Linca i Ameli to w „Pokoju Straceń” są nie zmienni –  Ci sami dobrzy przyjaciele z poprzednich części serii. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić tę pozycję wielbicielom thrillerów, kryminałów z wątkiem psychologicznym i bez. Dla mnie Deaver to mistrz w tej dziedzinie. Dla ciekawskich poniższy filmik przedstawia Jeffery Deavera opowiadającego o „Pokoju Straceń” – wersja z językiem polskich.
Tytuł: Pokój Straceń
Autor: Jeffery Deaver
Data i miejsce wydania: Warszawa 2013
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość Stron: 547
Seria: –
Translate »