in Gry i zabawy dla dzieci, Irene Marienborg, OkiemMK

Pola mówi: Lubię piec! – Irene Marienborg

at
pola-mowi-lubie-piec-irene-marienborg

Pola jest bohaterką serii książeczek dla najmłodszych czytelników o takiej samej nazwie. Ta rezolutna dziewczynka mierzy się z różnymi wyzwaniami, które stają jej na drodze. Książeczki te ukazują codzienność, z jaką mogą spotkać się maluchy.  Choćby książeczki ” Muszę siusiu! ”  i ” Ble! „ omawiają zagadnienia związane z korzystaniem z toalety czy posiłkami. ” Pola mówi: Lubię piec! „ jest krótką, ale treściwą historyjką o tym jak Pola piecze babeczki na przyjazd babci. Pola kocha piec i uwielbia dekorować. Razem z mamą przygotowują babeczki i wiadomo, że nie wszystko idzie zgodnie z planem, ale jaka to jest zabawa? Można wylizać miskę, dekorować, ubrudzić się, coś podjeść czy dowiedzieć się, co wolno, a czego nie możemy robić!

Dla kogo będzie to idealna książka?

Myślę, że to książeczka, która spodoba się dzieciom w wieku 3-6 lat, gdyż z łatwością mogą zobaczyć siebie na miejscu Poli. Z pewnością nie jeden maluch gotując czy piekąc z rodzicami podjadał, brudził się czy starał się wykonywać dokładnie instrukcje. Nie mówić już o dekorowaniu i jedzeniu gotowych wypieków. Mii bardzo spodobała się ta opowieść. Sporo się na niej śmiała i było też kilka tekstów typu: ” A pamiętasz mamo, że u nas było tak samo, kiedy…”.

Kilka słów o ilustracjach i wykonaniu ” Pola mówi: Lubię piec! „

” Pola mówi: Lubię piec! „ ma miękką okładkę i śliskie strony, które są odrobinę grubsze. Rysunki są przyjemne dla oka, idealnie oddają klimat powieści, a tekst jest prosty w odbiorze. Polecam zainteresowanym!

Pola mówi: Lubię piec!
Irene Marienborg
Seria wydawnicza: Pola 
Ilustracje: Irene Marienborg
Format: 192 x 192 mm
Liczba stron: 36
Rodzaj oprawy: miękka
Translate »