Jo Nesbo Ksiażki MK Czytuje Sensacja/Akcja Thriller/Kryminał

Policja – Jo Nesbo

Niewyjaśniona sprawa. Nierozwiązana zagadka. Niewykryty sprawca. To problemy, które dotykają wielu policjantów. Tkwią w nich do końca ich życia, ponieważ nie dotyczą tylko ich, nie wpływają tylko na nich, ale także na rodziny poszkodowanych i przyszłe ofiary, które trafią na swojej drodze na niewykryte zło. Prawdziwi policjanci noszą w sobie wątpliwości, poczucie winy i bezradność oraz wręcz wewnętrzny przymus by rozwiązać te zagadki. 
Dochodzi do serii morderstw policjantów. Ich ciała zostają odnalezione w miejscach dawnych nierozwiązanych przestępstw – czy to przypadek? A może motyw? Wydział Zabójstw ma nie lada wyzwanie – brak śladów, morderstwa, które dokonywane są na ludziach z ich szeregów, a do tego brakuje wśród nich najlepszego śledczego…

Policja Nesbo to książka, która mnie zaskoczyła i zaczarowała wytworzoną atmosferą. Czytałam początkowe części serii o Harrym Hole i podobały mi się  – miały świetną historię i akcja była niezwykle dynamiczna, ale sam bohater nie do końca mnie przekonywał – jego destrukcyjne zachowania nie pozwalały mi w pełni cieszyć się tymi książkami.
Harry Hole z Policji to człowiek, którego z miejsca bym polubiła oraz mogłabym szanować i podziwiać. Pozostało w nim to co najlepsze: inteligencja, specyficzny humor, lekka arogancja i niebywała znajomość umysłów zbrodniarzy oraz zasad, którymi się kierują. To także postać, która naprawdę walczy ze swoimi demonami i wie co w życiu ma wartość.
Policja Nesbo to rewelacyjna i bezbłędna historia – pełna zwrotów akcji – zaskakująca. Napisana bardzo spójnie i z wyobraźnią, zaskakująca nas na każdym kroku i powodująca, że zapominamy o rzeczach wręcz istotnym – gubiąc się z bohaterami w labiryncie dowodów. Autor bawi się nami i wprowadza w pole tak sprawnie jak morderca  policję z Oslo.
Policja to książka, którą naprawdę warto przeczytać. Polecam ją nawet jeśli nie czytaliście poprzednich części. Jeśli pragniecie zobaczyć pełną kreację Harrego Hole i obserwować jak on dojrzewa oraz jak razem z nim dojrzewa Nesbo zacznijcie od początku tej serii. To powieść dla osób lubiących kryminały, wyraziste postacie i historie, które całkowicie nas pochłoną.
„Ale ogólna zasada, której z reguły staram się trzymać, jeśli chodzi o ludzką psychikę, mówi, że możliwe jest absolutnie wszystko, co można sobie wyobrazić. Plus sporo rzeczy, których wyobrazić sobie nie można.”
 
„A może wszyscy jesteśmy chorzy na głowę? Może różnica polega tylko na tym, że jedni wypuszczają tkwiące w nich potwory, a inni tego nie robią?”
 
„Człowiek bierze do ręki rozdane karty, ogląda je, nie dostanie nowych. Może jedynie grać najlepiej, jak umie, tymi, które mu przypadły. I marzyć o tych, które mogły się trafić.”
cytaty z omawianej powieści
Tytuł: Policja
Autor: Jo Nesbo
Wydany: 15-10-2013, Wrocław
Ilość Stron: 467
Seria: Ślady Zbrodni. Cykl kryminałów z Harrym Hole
Wydawnictwo:Dolnośląskie
Translate »