in Erotyka, Natasza Orsa

[recenzja/opinia] Natasza Orsa, W świecie Jonasza, odrobina ostrości w polskim wydaniu

at
recenzjaopinia-natasza-orsa-w-swiecie-jonasza-odrobina-ostrosci-w-polskim-wydaniu
Natasza OrsaW świecie Jonasza, s.348, Poznań 2014, Wydawnictwo RW2010>>
e-book, papierowa
Gatunek: erotyk
Motyw przewodni: seks i romans
Ocena wg gatunku: 7/10

W świecie Jonasza [Natasza Orsa]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Pierwszego września dzieci z zasady idą do szkoły ;P, więc na blogu kolejna porcja erotyki. Czy wniosła jakiś powiew świeżości w tej materii? Czy była lekturą, która mnie zainspirowała, pozwoliła na chwilę zapomnienia? 
Erotyki dość często goszczą na łamach tego bloga, gdyż nadal uważam, iż ten typ powieści może być dobry. Może przełamywać stereotypy, zawierać konkretną fabułę i być ukierunkowana na konkretny typ czytelnika. Czy tak było tym razem? W świecie Jonasza to powieść erotyczna osadzona w Polsce zamknięta w swego rodzaju schemacie: związku nieufnej kobiety i tajemniczego mężczyzny, którzy doświadczając seksualnych uniesień próbuję odnaleźć się w nowej sytuacji. Jonasz pierwszy raz zakochując się i chcąc stworzyć związek, być kochanym, a Monika w nadmiarze uczuć i strachu przed kolejnym nieudanym związkiem. Kluczowym pytaniem w tej powieści jest to czy pokonają samych siebie, by osiągnąć szczęście i zamierzone cele? 
W świecie Jonasza to typowy erotyk spod skrzydeł 50 odcieni szarości, który nie zaskoczył mnie w żadnym stopniu, jednak mimo tej schematyczności ma kilka pozytywnych elementów. Główna bohaterka  nie jest mimozą – jest wojowniczką, zranioną kobietą, lecz wiedzącą czego chce w życiu, pracującą i chcącą coś osiągnąć. Jonasz jest tajemniczy, niebezpieczny i niesamowicie zaborczy, poza tym ma specyficzne gusta erotyczne, których nie spotkałam jeszcze w tego typu literaturze, ale słyszałam o nich już wcześniej. Spodoba się na pewno kobietom lubującym się w facetach przystojnych, bogatych i posiadających nieokreślone kontakty z półświatkiem. Co do jego charakteru, o gustach się nie dyskutuje… 
Fabuła… No cóż nie jestem nią zachwycona, gdyż po prostu jest znikoma, w sumie to przede wszystkim perypetie pary związane z ich praca i związkiem oraz znajomymi. Seksu w tej książce odnajdziecie dużo i w różnych kombinacjach łącznie z delikatnym BDMS-em, ostrym językiem i okolicznymi, typowo polskimi przekleństwami. Ogólny misz-masz dla osób lubiących czytać erotyki, w których występuje każdy rodzaj seksu. Osobiście uważam, iż zarówno na okładkach jak i w recenzjach należałoby zaznaczać jakie rodzaje seksu występują w tego typu powieściach, tak by nie zrazić osób np. nie lubiących czytać o BDMS czy seksie analnym. Sceny opisujące seks, który leży w graniach mojego gustu podobały mi się, reszta już niestety nie. Plusem może być także fakt, iż książka opowiada o Polakach i w jakimś stopniu ukazuje nasze realia, choć jeśli chodzi o półświatek nie jestem ekspertem.
Jeśli chodzi o korektę czy redakcję nie mam im nic do zarzucenia. Okładka także pasuje do powieści. Ja czytałam książkę w formie e-booka, ale widziałam w księgarni jej papierową wersję. Powieść czyta się szybko i płynnie, plasuje się oczywiście w kategorii 18+. 
Podsumowując W świecie Jonasza to w swojej kategorii dobry erotyk, który spodoba się wielbicielkom lub wielbicielom powieści wypełnionych romansem oraz seksem, w różnych wariantach pomiędzy silną, ale nieufną kobietą, a zaborczym, tajemniczym i niebezpiecznym facetem. I takim osobom ją polecę.
 
Spodobał Ci się post? Był przydatny? Polub i poleć znajomym.
Share:
Translate »