Fantastyka Graham Masterton Ksiażki Mistyka/Mitologie MK Czytuje Thriller/Kryminał

Rook – Graham Masterton

 Jim Rook to wyjątkowy nauczyciel. Ucząc języka angielskiego w szkole specjalnej nie tylko potrafi zrozumieć swoich uczniów i dotrzeć do nich, ale także posiada rzadko spotykane umiejętności. Jego aura przypomina cień, a nie poświatę, co oznacza, iż kiedyś spotkała go śmierć, lecz powrócił do żywych i teraz jest w stałym kontakcie z zaświatami. Gdy w jego szkole dochodzi do tragedii – ginie jeden z uczniów, a nikt poza nim nie widzi zabójcy – Rook zdaje sobie sprawę, iż jest to istota nadprzyrodzona – obdarzona magicznymi zdolnościami. Nadal jednak nie rozumie jaki miała interes w zabiciu jednego z uczniów? Czumu kręci się nadal w okolicach szkoły? Jim wraz ze swoimi uczniami będzie musiał zmierzyć się z szalonym i opętanym żądzą władzy mordercą – kapłanem voodoo Umberem Jonesem. Jones jako prawdziwy wyznawca voodoo i człowiek, który spędził życie na zgłębianiu tej religii znalazł sposób na opuszczanie swojego ciała i krzywdzenie innych bez cielesnej powłoki. Pragnie władać i posiadać jeszcze większą moc. Rook widząc go i mając do pomocy znawców tej religii w postaci swoich rozpoczyna walkę, dzięki której uratuje nie tylko swoje życie, ale i życie innych zagrożonych przez kapłana.
Rook to fantastyka, która dostarcza sporo frajdy i radości. Uważam, iż jest to lektura, która na pewno zadowoli młodzież, ale fani Mastertona i dorośli lubujący się w takich historiach, także będą zadowoleni. Rook to opowieść pełna mistycyzmu i voodoo – każdy z tych elementów jest szczegółowo opisany. Historia nie musi przestraszyć każdego, ale na pewno rozbawi i wprowadzi w nastrój. Bardzo lubię Mastertona, choć uważam, iż pisze raz lepiej, raz gorzej, za to zawsze klimatycznie. Rook jest powieścią, którą naprawdę warto poznać. Czyta się błyskawicznie – istny pożeracz czasu i uwagi. ponadto napisana jest fajnym językiem, a postacie są barwne i charakterne. 
 

Nie ma nic okropniejszego, niż leżeć tak żywcem w swoim grobie, czekając z nadzieją na dźwięk łopaty.” cytat z powieści

Polecę ją osobom kochającym tego typu fantastykę z elementami grozy i  kryminału. To powieść klimatyczna, zabawna i straszna jednocześnie w klimacie mistycyzmu, voodoo i prastarych wierzeń.
Rook, Graham Masterton, Replika, 2014, cykl Rook, s.278
Translate »