czytelniczy top Ksiażki MK Czytuje Nora Roberts Romans

Saga Rodu Quinnów: Wzburzone Fale, Niebezpieczne Prądy, Spokojna Przystań – Nora Roberts

źródło
Dom, rodzina mają dla każdego inne znaczenie. Ray i Stella Quinn postanowili stworzyć nową rodzinę wraz z Cameronem, Ethanem i Philipem – chłopcami o ciężkiej, wręcz dramatycznej przeszłości. Chłopcami nie tylko zagubionymi, ale i niekochanymi. Miłość, oddanie i cierpliwość pomogły im zbliżyć się do siebie i stworzyć prawdziwy dom mimo braku wspólnego dziedzictwa i więzów krwi. Jednak po latach los postanowił dopisać inny rozdział w ich życiu. Cam, Phil i Ethan stają przed trudnymi wyborami, zagubieni w tragedii, która spotkała ich rodzinę. Jeszcze nie pogodzeni ze śmiercią matki – tracą ojca, który na łożu śmierci prosi, by zaopiekowali się kolejnym zagubionym chłopcem. Tragedia, skandal i piętrzące się pytania o Setha i śmierć ojca są niczym zadra. Kim jest ten chłopiec? Co go w życiu spotkało i czemu Ray postanowił go uratować?
Saga Rodu Quinnów to opowieść o odnalezieniu siebie i swojego miejsca na świecie. Stworzenia i zachowania domu – mimo przeciwności losu. Wzburzone fale to historia Camerona, który w obliczu tragedii musi porzucić dotychczasowe beztroskie życie i stać się odpowiedzialnym bratem i opiekunem. Zamienić wyścigi, szybkie auta i łodzie na zakład szkutniczy. Czy pomoże mu w tym Anna Spinelli, która równie mocno jak on pragnie stworzyć dom temu chłopcu? Niebezpieczne prądy to hołd dla ludzi morza zarabiających na chleb połowami krabów na zatoce Chesapeake. Ethan tak bardzo pokochał nowy dom jaki podarowali mu Stella i Ray, iż postanowił osiąść w nim na stałe. Teraz jego spokojne i uporządkowane życie ulega zmianie – nie tylko rozkręca interes z braćmi i walczy o opiekę nad zagubionym i zaniedbywanym chłopcem, ale i o kobietę i dziecko, które kocha, a o których kiedyś nie pozwalał sobie wcześniej nawet marzyć. Jednak los potrafi być figlarny i stwarzać nam najróżniejsze sytuacje. Ethan musi się zmierzyć nie tylko z teraźniejszością, ale i z demonami przeszłości, które istnieją w nim od zawsze i nie potrafią odejść w zapomnienie. Spokojna Przystań to historia, która pokazuje jak ważny jest szacunek, złożone obietnice i prawdziwa rodzina. Philip musi zaakceptować Setha – chłopca, którego jego ojciec wprowadził do rodziny oraz odkryć odpowiedzi na pytania, którymi nie żyją tylko oni, ale i cała okolica. Czas walczyć i przywrócić dobre imię ojcu. Pomoże mu w tym Sybill, kobieta nie pokazująca swojej prawdziwej twarzy i tak jak zagubieni chłopcy potrzebująca miłości, której nie zaznała od biologicznych rodziców. To także osoba, która rzuci odrobinę światła na niektóre z niewyjaśnionych pytań. To historia, która zawróci w głowie wielbicielom romansów i opowieści obyczajowych.
Saga rodu Quinnów została pierwszy raz wydana w latach 1998-99 i jest pierwszą z serii powieści Nory Roberts, w której głównymi bohaterami są mężczyźni. Jak często pisze i wypowiada się autorka otaczana jest i była od zawsze przez mężczyzn i zamiast uciekać przed nimi postanowiła postarać się ich zrozumieć. Uwielbia pisać o ich uczuciach i przemyśleniach, o relacjach: mężczyzna-kobieta, ojciec-syn, więzi łączącej braci. Ta saga to właśnie te relacje i te więzi, choć nie połączone więzami krwi, a prawdziwą miłością i oddaniem To także opowieść o różnych rodzajach dobra i niegodziwości, o niesprawiedliwościach i szczęściu na świecie. Pełna równowaga – dobro i zło. Każda z tych powieści jest inna, posiada inną dynamikę i głębię. Wzburzone fale są odrobinę ostrzejsze, Niebezpieczne prądy zachwycają namiętnością i delikatnością jednocześnie, a Spokojna Przystań pokazuje, iż wikt i opierunek to nie wszystko, liczy się także to co dajemy od siebie. Dla mnie są to książki wybitne w swoim gatunku, a saga jest jedną z moich ulubionych romantyczno-obyczajowych serii Nory Roberts. Autorka potrafi stworzyć specyficzną atmosferę – wprowadzić jakiś rodzaj oczarowania i magii, które wręcz kradną Nam czas i pozwalają zatapiać się w historii. Moją ulubioną częścią tej serii są Niebezpieczne Prądy – urzekają delikatności, namiętnością i złożonością relacji międzyludzkich i to w tej historii najbardziej oddziaływała na mnie przeszłość bohatera. Każda z części Sagi Rodu Quinnów porusza wiele aspektów życia – akceptację samego siebie, odnalezienia swego miejsca na ziemi i walkę o lepsze. To także ukazanie spojrzenia na świat dorosłych, którzy nadal mają w sobie odrobinę zagubionych dzieci – ich lęków i problemów.
Podsumowując jeśli lubicie historie romantyczno-obyczajowe, które posiadają całą gamę uczuć, wzorców i kreacji postaci powinniście sięgnąć po tę serię, a jak już przeczytacie Wzburzone Fale, Niebezpieczne Prądy i Spokojną Przystań zanurzcie się w Błękitnej Zatoce, która jest historią dorosłego już Setha. osobiście polecam zacząć tę historię od początku – dzięki temu czuje się klimat tego miejsca i poznaje tak naprawdę historie bohaterów. Błękitna Zatoka jest dopełnieniem i spojrzeniem na całą sytuację oczami Setha, którą Nora Roberts napisała dobrych kilka lat po Spokojnej Przystani na prośbę fanów, którzy wręcz bombardowali ją listami i błagali o napisanie historii tego chłopaka, a to już o czymś świadczy. Ja w każdym razie jako jej wielka fanka już od 12 lat zachęcam do tej lektury, gdyż jest to jedna z tych serii, które uważam za najlepsze w jej dorobku.
Saga Rodu Quinnów: | Wzburzone Fale| Niebezpieczne Prądy | Spokojna Przystań | Błękitna Zatoka|
Nora Roberts 2013-2014, Książnica, Poznań, Seria koronkowa, s.302, s.303, s.302
Translate »