in Imprezy, Informacyjnie

Spotkania autorskie we Wrocławiu i Warszawie z Nadią Szagdaj

at
spotkania-autorskie-we-wroclawiu-i-warszawie-z-nadia-szagdaj

BUKOWY-reklamy-FB-2016.02-LOVE-wpis 4

BUKOWY-reklamy-FB-2016.02-LOVE-wpis 2-8 marca

Nadia Szagdaj, znana z serii retro kryminałów „Kroniki Klary Schulz” napisała nową książkę. „LOVE” to trzymający w napięciu thriller psychologiczny, którego akcja rozgrywa się we współczesnym Wrocławiu. Wątki kryminalne i erotyczne równoważą się tu z warstwą obyczajową, a spoza intrygującej fabuły przeziera głębsze przesłanie.

Nadia Szagdaj – pisarka, muzyk, fotograf i filmowiec, urodzona we Wrocławiu w 1984 r., blisko związana ze swoim miastem rodzinnym. Wykształcona wiolonczelistka i śpiewaczka operowa. Jako prozaiczka debiutowała w roku 2009, w 2013 zaś zainicjowała serię kryminałów, których główną bohaterką jest początkująca detektyw Klara Schulz a miejscem akcji Breslau. Pierwszy tom trylogii, Sprawa Pechowca, został nominowany w 2014 r. do nagrody „Gazety Wyborczej” WARTO, a drugi, Zniknięcie Sary, w 2015 zakwalifikowano do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”. W marcu pierwszy tom z serii Kronikma się ukazać w Niemczech. Niemieckie stację są też zainteresowane serialem npdst. książek o przygodach detektyw Klary.W 2015 r., we współpracy z Radiem RAM, autorka zrealizowała serial dokumentalny o Wrocławiu. Niestrudzenie wymyśla nowe fabuły i planuje wydanie kolejnych powieści.

Ktoś zainteresowany?

P.S. Moi drodzy! Ponieważ zostało mi tylko kilka dni do porodu mogę być niedostępna zarówno w społecznościówkach, jak i na blogu czy poprzez email. Po powrocie do domu z córcią będę nadrabiać zaległości. W każdym razie zapraszam do zaglądania na stronę – zaplanowałam dla Was kilka postów. Pozdrawiam ciepło. Trzymajcie kciuki!

Tagi:
Share:
Translate »