in Archiwum

Top 5 Zespołów Mojej „Nastoletności”

at
top-5-zespolow-mojej-nastoletnosci

top 5 -10- 15malyWitaj Blogosfero! Dziś krótko i zwięźle, ale z lekkim sentymentem… Remontuje kuchnię, więc jestem zawalona robotą, że tak powiem i książki czytam stanowczo wolniej;) Ale niedługo oczekujcie II Tomu Władcy Pierścieni i „Diuny” Herberta;). Od zawsze uwielbiałam muzykę, dlatego ten post to będzie TOP 5 moich ulubionych zespołów/wokalistów z okresu liceum. Kocham każdy z tych zespołów i choć od ukończenia liceum minęło już 10 lat nadal słucham każdego z nich: jednych z sentymentem, innych bo po prostu jestem stała w uczuciach, a mój gust muzyczny i miłość do rocka nie przeminęła 😉 Strasznie jestem ciekawa czego wy słuchaliście, albo słuchacie w szkole? Możliwe, że natrafię na nieznane zespoły, które mocno przypadną mi do gustu. Ogólnie rzecz biorąc za najlepszą muzykę uważam muzykę filmową. Mamy w niej każdy z gatunków muzycznych. Często same perełki! Poza pierwszym miejscem w moim Topie pozostałe są w przypadkowej kolejności, ale zachęcam do ich przesłuchania.

Na I miejscu niezmiennie zespół Guano Apes, z którym nie rozstanę się nigdy. Mam wszystkiej ich płyty. Spędziłam z nim wiele godzin. Wsłuchując się w każdą nutkę. Biegając i sprzątając przy nich .Większość z was pewnie zna „Big in Japan”, „Open Your Eyes” czy „Lords of the Boards”, a ja chciałabym, abyście posłuchali utworu „Living in a Lie” oraz „Anne Clare”, które są moimi ulubionymi.

Drugi Zespół to Creed. Szczerze to nie interesowałam się tym zespołem jak i pozostałymi jeśli chodzi o ich życie prywatne czy ich skład za to muzykę mają po prostu rewelacyjną. Dla was udostępniłam utwór: „With Arms Wide Open”, który według mnie jest perełką.  Jeśli wsłuchamy się w słowa zauważymy, iż mówią o cudzie jakim jest maleńka istota pojawiająca się w naszym życiu. Drugi Filmik jest ze słowami- niestety po angielsku;). Na początku utworu możemy usłyszeć także bicie serca. Polecam słuchać dość głośno.

Trójka to Papa Roach – amerykański zespół, który gra szeroko pojętą muzykę rockową i kocham ich za dość ostre brzmienia. Według mnie ich najlepszym albumem jest „Getting Away With Murder”. Idealny do rozładowywania złości czy ćwiczeń;)

Czwóreczka to Nickelback – grupa muzyczna z Kanady. To typowy rock i hard rock i szczerze trudno mi wybrać ulubiony album. Poniżej znajdziecie filmik, w którym wokalista Nickelback wykonuje utwór do filmu SpiderMan oraz utwór „Photograph”. Uważam, że ich starsze albumy są o niebo lepsze niż te nowo powstałe.

I ostatnia pozycja, którą także kocham. Niezwykle mroczna, wampirza w stylu Anne Rice to ścieżka dźwiękowa do Queen of the Damned – Królowej Potępionych. Udostępniam wam tę pozycję i naprawdę ją polecam. Tak „wampirzej” muzyki nigdy wcześniej i później nie słyszałam. A i znalazłam ciekawostkę dla kino-maniaków w Królowej Potępionych – Wampirowi Lestatowi głosu podczas utworów muzycznych użyczał wokalista zespołu Korn;)

Która pozycja Podoba wam się najbardziej? Gusta są różne. I Szczerze to niewiele moich znajomych słucha rocka. Wiem, że tą muzyką dzielę się z mężem no i zaraziłam nią brata. Chociaż oni słuchają także mocniejszej muzyki. Mój mąż uwielbiał w liceum (i nadal uwielbia) zespoły: Therion, Amorphis oraz Iron Maiden, których ja także słuchałam dość często. Po prostu zaraził mnie nimi;) W tej materii świat jest dość bogaty;) i naprawdę trudno wybrać;) Zakończę słowami piosenki Joan Jett „I LOVE ROCK and ROLL”

Posta zakończę piosenką zespołu 3DD (3 Doors Down), który ma dla mnie wartość sentymentalną. Wiąże się z moim mężem;) Boże zaraz zrobi mi się TOP 10;D Koniec!! Publikuję;P
Tagi:
Share:
Translate »