Ksiażki Mariusz Zielke MK Czytuje Opowiadania Thriller/Kryminał

Wyspa dla Dwojga i inne historie o miłości i zbrodni – Mariusz Zielke

Cztery opowieści – Cztery zbrodnie o różnym wymiarze. Przeciw miłości. Przeciw życiu. Przeciw przyjaźni. Przeciw sobie. Powody? Zazdrość, zemsta i oczywiście miłość. Jonasza, który pokochał Marzannę – kobietę tajemniczą i interesującą, która odwiedzała milczącego więźnia. Historię Rosali i Serga, których los połączył niejasną, zbrodniczą przeszłością, a ona zakiełkowała miłością i obietnicami. Dzieje Mamboki – człowieka wielkodusznego, oddanego przyjaciela, który stając się dyktatorem – stał się najgorszą wersją samego siebie. To historia człowieka żądnego władzy i pieniędzy, którego los zostanie przypieczętowany – dzięki muzyce. Wyspa dla dwojga to epizod z życia pewnego małżeństwa, któremu wspólny wyjazd pozwala odnaleźć się na nowo, przeżywając wzloty i upadki. Wspólne rozmowy ukarzą ponure sekrety, które skrywali głęboko w swoim sercach.
Opowiadania Mariusza Zielke to wielowymiarowe historie. Bardzo przyjemne czytadło z niejednym przesłaniem, które każdy z nas odbierze na swój sposób. Mnie ujęły swoją prostotą, przekazem i czernią ludzkich dusz. To kolejna książka, która potwierdza stwierdzenie: każdy z Nas jest zdolnym do zbrodni, potrzebny jest mu tylko odpowiedni bodziec. Historie napisane są z różnej perspektywy, pełne zwrotów akcji i zbrodni o różnych obliczach, które czynią bohaterów realnymi i ludzkimi. Ołówek, Więzień i panna, Wyspa dla dwojga oraz Dyktator i diva zaskoczą Nas i umilą popołudnie, wieczór czy oczekiwania na wizytę u lekarza jak było w moim przypadku. Co do okładki to właśnie ona przyciągnęła mój wzrok…prosta i ujmująca jednocześnie z odrobiną pikanterii;)
Tę krótką lekturę poleciłabym lubiącym opowiadania, zbrodnie i miłość na kartkach jednej „powieści” . Mój apetyt wzrósł i zdecydowanie chcę poznać twórczość tego pisarza w dłuższym wydaniu.

| Easylog | Wyspa dla dwojga | Twardzielka | Księga Kłamców | Wywiad z Mariuszem Zielke |

Translate »