Archiwum

Zmiany, plany czytelnicze, niespodzianki oraz nowości…

Dziś króciutko! Chciałam się Wam pochwalić moim prezentem, który był  prawdziwą niespodzianką, planami czytelniczymi na najbliższy czas oraz zaprezentować trochę nowości, z których sama kupiłam kilka;) Jak widzicie, w tym zestawieniu przodują romanse, obyczajówki i fantastyka – odpoczywam od kryminałów;) W ten piątek  – Wrzosowiska, które bardzo mi się podobały, następnie Opowieści Celtyckie – Początek i Zapach Twojego Oddechu.  Druga sprawa – wprowadziłam wysuwane menu na stronie – jeszcze je dopracowuje, ale już dość sprawnie działa. Wszelkie odnośniki i spisy  do konkursów i wyzwań znajdziecie w odpowiednich kategoriach;) No i na koniec Trzecia – niestety mój stan zdrowia, a właściwie gorsze jego dni nie pozwalają wybrać mi się na Targi Fantastyki Pyrkon w Poznaniu – nad czym ubolewam, ale brat będzie mnie reprezentował, więc się odrobinę pocieszam.

Teraz czytam:

Ze słonecznej Kotaliny znikają wszystkie smoki, a noce stają się niepokojąco długie. Zachwianie równowagi między dniem a nocą grozi katastrofą. Nad demonami ciemności nie zapanuje nawet ich władca, Aryman… Wszyscy mieszkańcy Kotaliny muszą zmierzyć się z przeszłością, zawrzeć niespodziewane sojusze… Wszystko po to, by uratować swój świat. Świat pełen dobrych wampirów, potężnych magów, kojących zielarek i zmysłowych inkubów… Król Vik zwołuje Wielką Radę. Są na niej przedstawiciele wszystkich ras:driady, magowie, ludzie, obdarzeni i animagowie. Młoda magini Ametysta nie rozumie, jaką moc w sobie nosi i nie przypuszcza jaką rolę przyjdzie jej odegrać. 


Książki oczekujące na recenzje:
źródło
 Książki w kolejce do przeczytania:
źródło
Moje najnowsze zdobycze:

Diablo oczywiście jest dla Łukasza, ale i jako, że jest to jedyna gra w jaką gram. Mocne Uderzenie to już ciekawość i chęć poznania serii do końca – zobaczymy. No i na koniec smaczek – moja ukochana Nora Roberts!!

Diablo III: Nawałnica światła
Po klęsce Najwyższego Zła odradza się Królestwo Niebios. Rada Angiris odzyskała Czarny Kamień Dusz i strzeże przeklętego artefaktu gdzieś w głębi roziskrzonego Srebrnego Miasta.Na tle tych doniosłych wydarzeń Tyrael z trudem odnajduje się w nowej roli ­Archanioła Mądrości. Czuje się obco pośród anielskiej braci i wątpi, czy uda mu się stanąć na wysokości zadania. Poszukując otuchy w sobie samym i w Niebiosach, wyczuwa złowieszcze oddziaływanie Czarnego Kamienia Dusz na swoją ojczyznę. Tam, gdzie niegdyś panowała harmonia światła i dźwięku, teraz wkrada się przybierający na sile dysonans, który zwiastuje nadciągające nad krainę niebezpieczeństwo. Imperius wraz z pozostałymi archaniołami ostro sprzeciwia się pomysłom przeniesienia lub zniszczenia Kamienia, co zmusza Tyraela do złożenia losu Niebios w ręce ludzkości.Tyrael gromadzi wokół siebie obdarzonych wielką mocą bohaterów z najdalszych krańców Sanktuarium, by wskrzesić starożytny Zakon Horadrimów. Powierza im praktycznie niewykonalne zadanie: mają wykraść Kamień Dusz z samego serca Niebios. Pośród wybrańców, na barkach których ma spocząć to brzemię, znajduje się Jacob ze Staalgardu, były awatar Sprawiedliwości i strażnik anielskiego ostrza El’druina, Shanar, czarownica dysponująca fenomenalną mocą, Mikułow, zwinny i nabożny mnich, Gynvir, nieustraszona i zaprawiona w boju barbarzynka, oraz Zayl, tajemniczy nekromanta. Czy mając za wrogów zarówno czas, jak i siły dobra i zła, śmiałkowie zdołają się zjednoczyć i wypełnić niebezpieczną misję, nim Niebiosa legną w gruzach? 
Mocne Uderzenie –  Cunning Olivia 
Tom 4 bestsellerowej serii  powieści erotycznych Amazonu. Kolejny gorący rockman z grzesznego zespołu Sinners. Od pierwszego spojrzenia na nową realizatorkę dźwięku Eric, perkusista Sinnersów, wie, że musi ją zdobyć. Ale Rebeka jest zbyt zajęta gitarzystą Treyem, w którym kocha się od dawna. Wkrótce jednak zaczyna dostrzegać Erica. Fenomenalny perkusista potrafi ją rozbawić i przy nim czuje się seksowna i godna pożądania – a właśnie tego potrzebuje, by zapomnieć o toksycznych słowach poprzedniego chłopaka. Jest kobietą, która potrafi oddać się mężczyźnie ciałem i duszą. Eric czuje się przy niej jak prawdziwy macho – a właśnie tego potrzebuje po latach podziwiania z ławki rezerwowych swoich obłędnie utalentowanych pod każdym względem kolegów…O pozostałych trzech częściach serii możecie przeczytać u mnie na blogu. Zapraszam >>  | Za sceną | Ostra Gra | Gorący Rytm |

Siły Ciemności – Nora Roberts
Pierwszy tom nowego bestsellerowego cyklu romansów Nory Roberts.
Iona Sheehan dorastała w obojętnej rodzinie i od zawsze pragnęło bliskości i akceptacji. Dopiero od babci ze strony matki dowiaduje się, gdzie znaleźć jedno i drugie – w kraju bujnych lasów, głębokich jezior i wiekowych legend. W Irlandii. A dokładnie w Hrabstwie Mayo, gdzie w ludziach od pokoleń płynie krew i magia jej przodków – i gdzie czeka jej przeznaczenie. Iona przyjeżdża do Irlandii wyposażona jedynie we wskazówki babci i niewyczerpany optymizm. Niedaleko luksusowego zamku, w którym spędza pierwszy tydzień, odnajduje kuzynostwo, Brannę i Connora O’Dwyer, którzy – wszak rodzina to rodzina – zapraszają ją do swojego domu i życia. Iona dostaje pracę w lokalnej stadninie i poznaje jej właściciela, Boyle’a McGratha. Kowboj, pirat, dziki jeździec – jest on uosobieniem jej wszystkich najskrytszych fantazji. Iona zaczyna rozumieć, że właśnie tutaj może zbudować swój dom i żyć tak, jak chce – i bez pamięci zakochuje się w Boyle’u. Jednak w rzeczywistości nic nie jest takie, jak się wydaje. Pradawne zło od stuleci wije się wokół drzewa genealogicznego Iony i ktoś wreszcie musi położyć mu kres. Rodzina i przyjaciele ramię w ramię staną do walki, aby obietnica nadziei i miłości nie umarła…
Nowości Repliki
– po kliknięciu na obrazek możecie przeczytać fragment

O tych zbrodniach mówiła cała Polska! 
Bestialskie praktyki „poznańskiego nekrofila”, seryjne zabójstwa chłopców, patologie, wynaturzenia, zuchwała kradzież sarkofagu św. Wojciecha z katedry gnieźnieńskiej… 
Poznaj kulisy dramatycznych wydarzeń, które w latach osiemdziesiątych wstrząsnęły opinią publiczną. 
Były policjant, emerytowany szef wielkopolskiego CBŚ, wprowadza w tajniki pracy policji, przybliżając czytelnikom trudną pracę zespołu śledczych. Autor, przypominając przebieg wizji lokalnych i treści przesłuchań podejrzanych, starał się nie tylko oskarżyć, ale i zrozumieć psychikę przestępców. 
Kiedy Red Stevens umiera, wszyscy członkowie jego rodziny jednoczą się w zachłannym oczekiwaniu na wielomilionowy spadek. Okazuje się jednak, że bogaty staruszek miał swoim bliskim do przekazania coś znacznie cenniejszego niż pieniądze… 

Młody Jason otrzymuje od swojego stryjecznego dziadka szereg instrukcji, które mają doprowadzić do tego, że egoistyczny i arogancki chłopak przemyśli swoje życie i pojmie, co w nim naprawdę najważniejsze. Pomagają mu w tym nowi przyjaciele, między innymi siedmioletnia Emily, z niezwykłą pogodą ducha zmagająca się z ciężką chorobą. Jeżeli Jasonowi uda się wykonać wszystkie zadania, na końcu drogi czeka na niego bezcenny dar. 

           

I na koniec to co cieszy mnie najbardziej. Otrzymałam nowiutki czytnik z e-inkiem i jest boski. Tę niespodziankę sprawił mi mąż ;****, który od jakiegoś czasu odkładał „drobniaki”, abym nie zauważyła;DD Stawiamy na polskie firmy, dlatego Manta – ma wszystko co niezbędne, czyta polskie znaki i wszystkie formaty popularne w Polsce, 4GB wbudowanej pamięci flash, 6” ekran. Klikając na zdjęcie możecie o nim poczytać, a ja za jakiś czas jak go przetestuje opisze Was go szerzej;) 


   Pozdrawiam Was ciepło, ślę całusy i nadal nadrabiam zaległości;DDP


Jeśli jesteś na mojej stronie/blogu pierwszy raz lub po raz pierwszy komentujesz zostaw namiary na swojego bloga/stronę, abym mogła Cię odnaleźć. Dziękuję bardzo za każdy komentarz! Są one dla mnie cenne i na każde staram się odpowiadać.

Translate »