Aneta Jadowska Ksiażki Luźne Pogaduchy luźne pogaduchy MK Czytuje

Luźne pogaduchy z Anetą Jadowską o Kronikach Thornu [pytania fanów]

Dzień dobry Kochani! Po premierze „Dzikiego Dziecka Miłości” Aneta Jadowska zapowiedziała, że jest to początek Kronik Thornu, które będą powiązane z Heksologią o Dorze Wilk (wznowienie I tomu ukazało się 12.02.20), ale będą – właśnie! – o czym będą Kroniki Thornu i jak będzie to wyglądać!? Mam nadzieję, że uzyskacie choć część odpowiedzi. Autorka nie mogła oczywiście za dużo zdradzić, ale kilka kwestii wytłumaczyła. Dziękuję Wam za te pytania i zapraszam do lektury, a spragnionym większej ilości wywiadów zostawiam na samym końcu linki do innych wywiadów/luźnych pogaduch z Anetą Jadowską. Zapraszam Was także do zabawy na Instagramie oraz FB i dołączenia do #szatańskibookclub

książki Anety Jadowskiej Heksologia Dora WIlk cytat

Fani: Czy w Kronikach Thronu poznamy historie z perspektywy nie tylko Dory, ale np. Mirona, Baala, Romana, Varga, Azriela, Witkaca ?

Aneta Jadowska: Nie każdego, zdecydowanie. Nie dam rady napisać tylu powieści, by zadowolić każdego, kto ma umiłowanie w trzecioplanowym bohaterze, który pojawił się na chwilę w jednym czy dwóch tomach. Nie wszyscy zresztą unieśliby powieść – to rzecz, o której ja jako autorka myślę, ale czytelnicy nie zawsze. Kroniki Thornu to nie fan service i nie spełniam fantazji o ulubionych bohaterach. Od tego są fanfiki, a pisanie tych to już nie moje zadanie.

Czy jest zaplanowana jakaś ilość części i częstotliwość ich wydawania? Czy jest szansa by coś całkiem nowego ukazało się w przyszłym roku?

Najfajniejszą dla mnie częścią Kronik jest to, że nie mam na nie deadlinów i planów, piszę wtedy, kiedy mnie najdzie ochota, albo gdy jestem zmęczona innym projektem. Więc z całą świadomością i specjalnie nie robię takich planów. To nie jest seria w tym znaczeniu, że ktokolwiek będzie czekał na kontynuację, bo to niezależne powieści w tym samym świecie, a nie kolejne tomy tej samej historii. Ten rok będzie tak upakowany premierami, że nie ma szans jeszcze na kroniki. To mój rok „Mroza”, osiem premier, w tym sześć wznowień. Koszmarnie dużo.

książki Anety Jadowskiej Heksologia Dora WIlk

Czy mamy szansę na to by w kolejnej części pojawiły się wilki lub część anielko-diabelsko-demoniczna?

Nie wiem. Nie w najbliższym czasie.Czy możesz zdradzić na kim skupi się kolejna część Kronik?

Na Katii.

Czy możemy liczyć na to, że Dora nie będzie pracować sama skoro pojawiła się Daria i ma „pomagać” Dorze? I czy w skład tej grupy będzie wchodzić Bogna, Witkac, Katia i Roman?

To raczej oczywiste po epilogu „Dzikiego dziecka miłości”.

dzikie dziecko miłości jadowska aneta dora wilk

Czy zobaczymy jeszcze miodożery?

Możliwe, że wrócą, gdy zamkną sprawę – na razie rozbijają się po Europie i wycinają do pnia organizację Latarnika.

Na koniec jedno pytani ode mnie: Zastanawiałam się za kim najbardziej tęsknie z bohaterów Heksologii i stwierdziłam, że za wieloma, ale największy niedosyt odczuwam odnośnie postaci Azriela i jestem ciekawa czy może masz z nim związane jakieś pomysły?

Jak to z bohaterami pomocniczymi – pojawia się, gdy jest potrzebny i gdy historia go potrzebuje, ale to już na o wiele bardziej szczegółowym etapie, niż jestem teraz, więc jedyną uczciwą odpowiedzią jest – nie wiem, czas pokaże.

 

| tag: Aneta Jadowska | Luźne pogaduch o DDM i nie tylko | Luźne pogaduchy – wy pytacie ona odpowiada cz.1Luźne pogaduchy – wy pytacie ona odpowiada cz.2 | Luźne pogaduchy z autorką serii o Dorze Wilk |  Szatański Book Club

szatański book club

Translate »