świadek nora roberts
bookexpress Ksiażki MK Czytuje Nora Roberts Romans Thriller/Kryminał

Świadek – Nora Roberts

Fabuła powieści „Świadek”

Elizabeth Fitch to 16-latka, której życie toczy się według grafiku i zasad wyznaczonych przez matkę. Ta niezwykle uzdolniona i inteligentna dziewczyna postanawia pierwszy raz w życiu zaszaleć. Wybiera się na zakupy po bluzę z kapturem, je w MacDonaldzie, na koniec planuje wypad na dyskotekę. „Wybryki”, których dokonuje dla nas mogą być czymś normalnym, powszechnym – dla niej to powiew świeżości i niezależności. Elizabeth nigdy Liz wraz z koleżanką na wspomnianej wyżej imprezie poznaje uroczych obcokrajowców, mówiących z rosyjskim akcentem. Liz za namową koleżanki wybiera się na prywatną imprezę do domu jednego z nich. Ta spontaniczna decyzja skutkuje serią zdarzeń, które zmieniają jej życie na zawsze. Zmuszają ją do ucieczki i ukrywania się. Dwanaście lat później Elizabeth teraz Abigail Lowery nadal się ukrywa. W niewielkim miasteczku jej tajemniczość, wyobcowanie i niechęć nawiązywania znajomości wzbudza tylko zainteresowanie jej osobą. Panną Lowery interesuje się także szef miejscowej policji Brooks, który podejrzewa, że dziewczyna przed czymś ucieka. Czy Aby otworzy się i poszuka ponownie pomocy? A Brooks będzie w stanie jej pomóc i ochronić ją przed ludźmi, którzy nigdy nie zapominają i posiadają szerokie koneksje?

Podstawowe składowe powieści ” Świadek „

” Świadek ” to niezwykle emocjonujący romans z rozbudowanym wątkiem sensacyjno-kryminalnym, w którym intrygi, korupcja i zbrodnia to chleb powszedni. Znajdziemy w nim barwne postacie: upartych, rodzinnych i pomysłowych facetów, kobiety pełne zapału, niesamowicie zdolne i ukazujące nam, co znaczy być silnym i zaradnym. To także zbiór postaci ułomnych, skorumpowanych, żyjących ponad prawem i do szpiku kości nieczułych.

Co podobało mi się najbardziej…

” Świadek ” wciągnął mnie od pierwszych stron. To świetnie skonstruowana powieść. Taką Norę Roberts lubię najbardziej. Czytając tę książkę śmiałam się, dziwiłam, zazdrościłam i pokochałam bohaterów – ich upór, podejście do życia, miłości i rodziny. I choć czasem miałam wrażenie nierealności nie przeszkadzało mi to śledzić losy bohaterów niczym dobry sensacyjny film ze sporą ilością zwrotów akcji. Bardzo doceniam ironię, sarkazm i żarty zawarte w tej opowieści. Aby jest inna od większości ludzi, ale przez to niezwykła, jeśli tylko ktoś wykaże chęci by ją poznać – od razu to zauważy. Brooksa ciężko jest nie lubić – do tego jego upór jest czasem i słodki, i śmieszny. Idealnie także nadaje się dla stróża prawa, gdyż z pozoru wydaje się niegroźny, a tymczasem umie być cierpliwy, podstępny i groźny. Pierwsze rozdziały tej opowieści są jednymi z najbardziej emocjonalnych. Autentycznie współczułam Liz i praktycznie cały czas miałam ochotę ją przytulić. Jej sytuacja nie jest łatwa, a mimo to daje radę i jeszcze pozostaje normalna mimo tego, czego dopuszcza i dopuszczała się jej matka. Naprawdę choćby dla tej postaci warto sięgnąć po tę opowieść.

Podsumowanie powieści ” Świadek „

Podsumowując  ” Świadek ” to książka dla ludzi lubiących książki sensacyjno-kryminalne z wątkiem romantycznym. To opowieść pełna barwnych postaci, skorumpowanych przedstawicieli prawa, nigdy niezapominającej mafii i zbrodni na ciele i umyśle. To także książka dla fanów Nory Roberts. Ja polecam ją po trzykroć! O podobnej tematyce książki tej autorki, które mogę Wam polecić to np. Mroczne Tajemnice, Willa, Prawdy i Zdrady, Prawo Krwi (Więzy Krwi), Hołd, Ciemna Strona Księżyca, Błękitny Dym.

 

Tytuł: Świadek
Autor: Nora Roberts
Data i miejsce wydania: 09-10-2013,  Warszawa
Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość Stron: 462
Seria: –
Więcej książek tej autorki znajdziecie tutaj
Translate »