Archiwum Ksiażki MK Czytuje TOP

Moje TOP wymarzonych książkowych prezentów, czyli na jakie książki poluję od lat…

co czytam

Gotowi na kolejny ranking? Dziś książki, które mi się marzą, część z nich czytałam, część nie. Są na mojej liście: muszę mieć, muszę kupić lub muszę zdobyć. Zdecydowanie są to moje wymarzone prezenty.


Po lekturze Dziewczyny z sąsiedztwa muszę przeczytać: Jedynek dziecko – Ketchuma – po prostu muszę, choć ostrzegają mnie, że będzie to trudna lektura.


Nora Roberts to moja ukochana autorka. Do pełnego szczęścia i zapełnionej biblioteczki wszystkimi wydanymi w Polsce tytułami brakuje mi: Dotyk Śmierci [opinia], Kwiat Nieśmiertelności, Sława i Śmierć, Śmiertelna Ekstaza, Wirus Śmierci, Wróg w płatkach róż, Zabójczy spisek, które napisała pod pseudonimem J.D. Robb  [czytałam wszystkie i chcę mieć, ale niestety dostępne używane egzemplarze kosztują krocie. Czekam także za wznowieniem serii: Zrodzona ze wstydu, Zrodzona z lodu, Zrodzona z ognia.


Mgły Avalonu [opiniatak mnie oczarowały, iż po prostu muszę sprawdzić jak się mają inne książki z tej serii: Kapłanka Avalonu, Leśny Dom, Pani Avalonu  – Marion Zimmer Bradley


Tym autorem, a właściwie chęć poznania go zaszczepiła mi Ewa Książkówka, dlatego w planach mam zdecydowanie: Obietnica mroku, W ciemnościach strachu, Otchłań zła, Teoria Gai – Chattam Maxime


Komórka, Lśnienie, Ręka mistrza [opinia] – Stephen King – Lśnienia i Komórki jeszcze nie czytałam, ale jakoś przyciągają mnie fabułą te pozycje.


Uwielbiam Franka Herberta i jego serię o Diunie [opinia i jestem ciekawa jak poradził sobie jego syn: Diuna. Dżihad Butleriański, Łowcy Diuny, Diuna. Bitwa pod Corrinem, Mentaci Diuny, Czerwie Diuny, Paul z Diuny, Zgromadzenie żeńskie z Diuny – Brian Patrick Herbert, Kevin J. Anderson


Graal, Artur, Pendragon – Stephen R. Lawhead – posiadam dwie pierwsze części cyklu i chcę więcej!


Bieguni – Olga Tokarczuk – to autorka, której książek jestem bardzo ciekawa. Bieguni zdobyło nagrodę i zbiera pochwalne recenzje.


Droga – Cormac McCarthy – tego autora polecało mi już kilka osób. m.in. Wiedźma 


I znowu kilka pozycji związanych z Tolkienem i Władcą Pierścieni:

Magiczny świat Władcy Pierścieni. Mity, legendy i fakty leżące u źródeł arcydzieła – David Colbert

Atlas Śródziemia – Karen Wynn Fonstad

Feniks – John Ronald Reuel Tolkien, Ray Bradbury, Isaac Asimov, James Graham Ballard, Robert Ervin Howard, Harlan Ellison, John Varley – to książka, której nie mogę w żadnej bibliotece dostać, a jestem ciekawa jej fabuły.

Historia Śródziemia – J.R.R. Tolkien, Ch. Tolkien oraz Liść, dzieło Niggle’a – J.R.R. Tolkien – czy muszę wyjaśniać czemu?


 

spistop

Inne z tej serii:

TOP 15 książek przeczytanych w 2014 roku
TOP 15 książek, które chcę przeczytać w 2015 roku
Czytelnicze TOP 10, czyli lista moich ulubionych książek

Czytaliście? Może uważacie, że jakaś książka danego autora/autorki jest lepsza? Jeśli tak – Polecajcie!

Translate »