Archiwum Kuchnia MK Gotuje TOP

Moje TOP potraw słonych, czyli jedzonko, któremu nie potrafię się oprzeć

top 5 -10- 15malyNie wiem czy miłość do jedzenia czy gotowania jest związana z moim znakiem zodiaku  – Byk- i/lub wszelkimi rodzaju wróżbami, w których zawsze wychodziło mi, że zostanę właścicielem własnej filmy lub szefem kuchni ;D W każdym razie dziś zaprezentuje Wam kilka moich ulubionych słonych potraw. Przy zdjęciach znajdziecie także odnośniki do przepisów!

To na pierwszy ogień pójdą potrawy, których jeszcze nie ma na blogu, a kojarzą mi się z dzieciństwie i do dziś mam do nich słabość. To pierogi z ziemniakami i cebulą oraz kluski z pokrywki zwane szarymi. Potrawy typowo mączno-ziemniaczane jednak uwielbiane u mnie w domu. Osobiście nie rozumiem jak można mieszać ziemniaki z serem i pakować taki farsz do ciasta na pierogi?!

W następnej kolejności znajduje się makaron, który jest moją jedyną słab535d2-muszezeszpin5ością. Uwielbiam wszelkiego rodzaju sałatki i dania ciepłe z makaronem. Dziś polecę Wam:

Oprócz trzech powyżej wymienionych sałatek/surówek mogę wymienić jeszcze kilka, które najczęściej goszczą na moim stole. Do tej formy posiłku mam straszny sentyment, gdyż to właśnie od niej zaczęła się moja przygoda z gotowaniem. Miałam 11 lat i już szykowałam sałatkę z tuńczykiem 😉

Teraz kilka dań typowo fit😉 Z racji tego, że musiałam się odchudzać zaczęłam wyszukiwać dania z mniejszą ilością kalorii, bez zbędnych sosów czy tłuszczu;)

Ten top zakończę kilkoma przepisami typowo imprezowymi:cd3cd-tortilla3

 

Mam nadzieje, że ten TOP się Wam spodobał, a co najważniejsze zainspirował. Zachęcam do sprawdzenia przepisów i podzielenia się wrażeniami. Trzymajcie się ciepło!

Translate »