Erotyka Fantastyka Ksiażki MK Czytuje Sylvia Day

Rozkosze Nocy – Sylvia Day

64091-rozkosze_nocyŚwiat Snów. Zmierzch. Koszmary. Starszyzna. Legendy. Strażnicy. Mistrzowie. Tajemnice. Klucz. Erotyzm. Jawa i Sen.
Lyssa Bates – piękna pani weterynarz – cierpi na bezsenność – z pomocą przychodzi jej kapitan Cross chroniący Śniących przed Koszmarami.
Aidan Cross – mistrz miecza – nieśmiertelny wojownik pochodzący ze Świata Snów – wytrawny uwodziciel. Ten mężczyzna o cudownie niebieskich oczach, atletycznej budowie i kruczoczarnych włosach kusi Lyssę obietnicami niezwykle erotycznych doznań.
Co zrobi nasza bohaterka, gdy obiekt jej erotycznych snów zmaterializuje się na progu jej drzwi? A co gorsze na drodze zakochanych stanie pradawna legenda i starszyzna uważająca Lyssę za Klucz, który zniszczy znany nam wszechświat? Jak istota tak dobra i słodka zarazem miałaby doprowadzić do zagłady i być przyczyną zbliżającego się zła? Aidan będzie bronić ukochanej za wszelką cenę. Stoczy walkę, od której będzie zależeć ich wspólna przyszłość… Poniosą klęskę czy zwyciężą? O tym już każdy z zainteresowanych musi przekonać się sam…
Strzeż się Klucza, który otworzy wrota i ujawni prawdę.
 
Książka jest interesującą pozycją. Wątek ze Światem Snów jest intrygujący i niespotykany i to on w niej podobał mi się najbardziej i zdecydowanie chciałabym go więcej. Jest przesycona seksem, sprośnościami i fantazjami. Mnie osobiście podobałoby się bardziej, gdyby te sprośności i sporadyczne wulgaryzmy zastąpić większą dawką romantyzmu, ale to już tylko i wyłącznie kwestia gustu i preferencji. Nasi bohaterowie są dość interesującymi postaciami – szczególnie Aidan, który na szczęście ma dość bogate wnętrze, choć jest butną i chwilami nieszczęśliwa postacią. Zmienia go Lyssa, która jest kobietą sukcesu, inteligentną i niebywale ciepłą. Oczywiście w Rozkoszach Nocy nie zabrakło typowej dla książek erotycznych przesady, ale w końcu Cross jest wojownikiem ze snów, więc możemy to im wybaczyć 😉 Przynajmniej ja czytałam te fragmenty z przymrużeniem oka. Co bym zmieniła? Zdecydowanie początek książki – nadałabym mu więcej mistycyzmu i tajemniczości. Uważam, że czytelnik łapiąc tę książkę w księgarni i czytając pierwsze 2 strony może się zniechęcić i wiele stracić –  jeśli lubi erotyki z ciekawą fabułą.
Podsumowując jeśli lubicie erotyki zabarwioną sprośnościami i wątkiem na pograniczu jawy i snu z odrobiną mistycyzmu i fantastyki to Rozkosze Nocy  dla Was. Ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie. Polecę ją wielbicielom gatunku i tego typu historii.
Rozkosze Nocy, Sylvia Day, Wydawnictwo Akurat, Warszawa 06-11-2013- recenzja przedpremierowa, s.302
Translate »