Archiwum Horror Ja w obiektywie Ksiażki MK Czytuje Thriller/Kryminał

Ja w obiektywie: #ColdBlood TAG

a0143-jawobiektywie

Za zaproszenie do zabawy dziękuję Ewie<3 tutaj możecie podejrzeć jej odpowiedzi>> Jestem bardzo ciekawa odpowiedzi następujących osób: Wiki (Literaturomania), Oli (Książki Oli), Edyty (Zapiski spod poduszki) i Ani (Myśli i słowa niesione wiatrem). Zapraszam Was do zabawy dziewczyny. 

#ColdBlood TAG

„Thriller” Pytania:

 1. Jaki tytuł nosiła pierwsza książka, którą przeczytałaś / łeś z autentycznym przerażeniem?
 2. Najlepszy thriller jaki przeczytałaś / łeś w minionym roku?
 3. Książka z czarną okładką, która mroziła ci krew w żyłach, kiedy ją czytałaś/łeś ?
 4. Ulubiony bohater thrillera. Z jakiej książki, dlaczego go lubisz? Uzasadnij.
 5. Czytając książkę musisz mieć dopasowany soundtrack? Czy w ogóle słuchasz muzyki podczas
 6. czytania? Jeśli tak to jakiej?
 7. Thriller lub horror, który zmroził ci krew w żyłach i długo nie mogłaś o nim zapomnieć.
 8. Z jakim bohaterem książkowym nie chciałabyś zadzierać?
 9. Ulubiony thriller, który został zekranizowany?
 10. Książka, która zmotywowała cię do zrobienia/ nauczenia się czegoś nowego w życiu?
 11. Jakiego autora chciałabyś poznać osobiście i może nawiązać znajomość?

Odpowiedzi:

Jaki tytuł nosiła pierwsza książka, którą przeczytałaś / łeś z autentycznym przerażeniem?

King w tym pytania na blogach rządzi, ja nie przeczytałam jeszcze wielu jego książek. Nie czytuję horrorów, ale na pewno mogę wymienić jako pierwsze opowiadania H.P. Lovecrafta, następne w kolejności były: wspomniany niżej Cień –  Cody’ego McFaydena oraz Wielki Marsz Kinga. W kolejce czeka na mnie Bastion i TO, więc ta lista może ulec zmianie. Dodatkowo wspomnieć mogę także o Dziewczynie z sąsiedztwa Ketchuma, która dość mocno mnie poruszyła.

aea75-zgrozawdunwich

Najlepszy thriller jaki przeczytałaś / łeś w minionym roku?

Naprawdę nie mogę przytoczyć jednego, dlatego podam 3 tytuły: Biały Ogień, Morderstwo jako dzieło sztuki oraz Pielgrzym. Klimat i fabuła to ich największe atuty!

19618-biac582yogiec584

Książka z czarną okładką, która mroziła ci krew w żyłach, kiedy ją czytałaś/łeś ?

Cień – Cody McFayden. Po prostu uwielbiam całą serię, ale ta książka jest dla mnie wyjątkowa. To pierwsza, którą przeczytałam i tak na mnie zadziałała. Thriller psychologiczny stał się moim ulubionym gatunkiem. Polecam każdemu kto nie czytał. Klimat pierwsza klasa i świetna główna bohaterka! Tak kobieta!

52e38-cien2

| Cień | Dewiant | Maska śmierci |

Ulubiony bohater thrillera. Z jakiej książki, dlaczego go lubisz? Uzasadnij.

Będzie to dość naciągane, ale cała seria o Eve Dallas jest w końcu futurystycznym kryminałem z wątkami thrillera i romansu i to właśnie parę z tej serii lubię najbardziej. Są świetnie scharakteryzowani, są inteligentni, sprytni. Potrafią wniknąć w umysł zbrodniarza i zawsze ich dopadają. Eve i Roarke, a pierwsza część serii nosi tytuł Dotyk Śmierci.

Drugą ciekawą postacią jest Smoky Barrett (Cień) – agentka FBI, kobieta po przejściach. Seryjny morderca zabił na jej oczach męża i córkę, a ją okaleczył, a ona mimo tego walczy, pokonuje swoje słabości  i ściga zwyrodnialców.

Czytając książkę musisz mieć dopasowany soundtrack? Czy w ogóle słuchasz muzyki podczas czytania? Jeśli tak to jakiej?

Jeśli już leci muzyka w tle to tak musi być dopasowana, ale tylko i wyłącznie do pewnego rodzaju książek. Do tych ostrzejszych lubię słuchać ścieżki dźwiękowej z filmu Królowa Potępionych.

Thriller lub horror, który zmroził ci krew w żyłach i długo nie mogłaś o nim zapomnieć.

Oj tutaj powtórnie muszę podać Dziewczynę z sąsiedztwa. To naprawdę przerażająca powieść, która zapada głęboko w pamięć.

dziewczynazsasiedztwa

W pamięci mojej tkwi także powieść: Historyk – Elizabeth Kostova. Pewnie nie każdego ona przerazi, ale ja uznałam ją za bardzo niepokojącą!

Z jakim bohaterem książkowym nie chciałabyś zadzierać?

Tutaj wybrałabym 2 opcje. Jedną bardzie żartobliwą.

1. Na pewno nie chciałabym spotkać straszliwych stworach z dna morza, istot z głębin, Przedwiecznych czy Wielkiego Cthulhu z opowiadań Lovecrafta. 😉

2. Zabójcy (by nie spoilerować) z powieści Tańczący Trumniarz. Według mnie to zaskakująca i nietuzinkowa powieść między innymi dzięki tej postaci.

f4bbd-tanczc485cytrumniarz

Mogłabym wymieniać jeszcze długo. Portret zbrodniarza z Cienia – McFaydena, „cudna” mamuśka z Dziewczyny z sąsiedztwa, zło w Ręce MistrzaLorie Semple z powieści Sfinks – Mastertona

a45c2-sfinks11

Ulubiony thriller, który został zekranizowany?

W tej chwili jest to Zaginiona dziewczyna. Bardzo chciałabym obejrzeć także Dziewczynę z sąsiedztwa, ale przyznam się Wam, że się po prostu boję. Naprawdę nie lubię strasznych filmów.

Książka, która zmotywowała cię do zrobienia/ nauczenia się czegoś nowego w życiu?

Nie jestem w stanie podać konkretnych tytułów, ale większość książek związanych ze zbrodnią wzmaga we mnie pragnienie wiedzy. Chcę wiedzieć czemu ludzie są zdolni do takich, a nie innych czynów. Co im siedzi w głowach. Dlatego lubię literaturę faktu związaną ze zbrodnią.

Jakiego autora chciałabyś poznać osobiście i może nawiązać znajomość?

Do znudzenia mogłabym powtarzać te same nazwiska co inni: King czy Ketchum. Chciałabym ich poznać, bo cały czas myślę kim trzeba być i co trzeba mieć w głowie, żeby pisać o takich rzeczach w taki sposób.

A jak to wygląda u Was? Może mi coś polecicie? Pozdrawiam Was ciepło!

Translate »