in Konkursy

Zgarnij książkę z półki – grudzień 2014

at
zgarnij-ksiazke-z-polki-grudzien-2014

zgarnijksiazkezpolki

podstawowe zasady konkursu znajdziecie tutaj>> [http://okiemmk.com/zgarnij-ksiazke-z-polki/]

Pozostałe zasady:

Po zapoznaniu się z zasadami (link powyżej)
w TYM poście umieszczacie komentarz z odpowiedzią na zadane pytanie konkursowe w dowolnie wybranej przez Was formie, podajecie email i tytuły trzech z poniższych książek, które pragniecie wygrać. Zgłaszacie się cały miesiąc!
Chciałabym, by konkurs się rozrósł i proszę o pomoc Was. Im więcej osób będzie się zgłaszało, tym większa szansa, iż zacznę wybierać więcej zwycięzców;) Proszę o dodanie banerka konkursu-rozdawajki na blogu lub jeśli go nie posiadacie o udostępnienie w jakimś miejscu w sieci np. FB, G+, Twitter, Instagram, Pinterst.

Zadanie na grudzień 2014 w Zgarnij książkę z półki:
Do jakiej książki przeczytanej w tym roku byście mnie zachęcali i dlaczego? 
 
Nagrody spośród których wybieracie:
Książki te pochodzą z moich zbiorów i są to egzemplarze recenzenckie, książki, które otrzymałam podwójnie lub zakupione przez mnie w antykwariatach. Stan książek jak na zdjęciu poniżej lub w postach (chcesz wiedzieć więcej zapytaj). Pamiętajcie tylko, iż książki te są przez mnie czytane, czasem także je pożyczam, więc drobne uszkodzenia mogą się zdarzyć.
Zainteresowanych zapraszam do zerknięcia na opinie
po kliknięciu w nazwę danej pozycji pisanej kursywą przeniesiecie się do jej recenzji na stronie. Nie wszystkie pozycje były opisywane. Jeśli chcesz poznać moją opinię – pytaj w komentarzach. 
zgarnijksiazkezpolkigrudzien14
Informacje o książkach po kliknięciu tytułu danej powieści. 
 • Baśnie Pokręcone: Czerwony Kapturek

Książki dodane w tym rozdaniu:

 
Zapraszam do zabawy! 
Pamiętajcie o konkursie mikołajkowo-świątecznym, który trwa do 14-12-2014 roku
Christmas glass ball
Share:
 • martucha180

  Spośród ponad 100 książek przeczytanych w tym roku wybrać jedną i Ci polecić? Trudne! W sumie to nie jest
  jedna książka, tylko dwie – dwa pierwsze tomy trylogii „Carnivia” Johna Holta, choć drugi uważam za lepszy „Carnivia. Herezja”. Akcja rozgrywa się w dwóch Wenecjach jednocześnie – rzeczywistej i wirtualnej carnivia.com. Ta intryga! Skomplikowana i misternie zbudowana wciąga i pochłania na całego. Zajmująca fabuła, przestępstwo o podwójnym dnie, różne światowe organizacje, czasami skrajne, zamieszane w ustalanie i ustawianie porządku świata po II wojnie światowej wywrą wrażenie na każdym. Autor w bardzo umiejętny sposób, płynny i spójny połączył prawdę historyczną z beletrystyką, połączył intrygę, historię, politykę, wojsko i służby specjalne, świat wirtualny z życiem codziennym, także w jego najciemniejszych odsłonach.

  Wybieram:
  Gra o Ferrin, Szaleństwo zmysłów, U progu zagłady

 • Dominika Bruzda

  Według Paulo’a Coelho kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości. Dobrą książką, która oddaje treść tym słowom jest powieść Krystyny Mirek „Miłość z jasnego nieba”, którą chciałabym Pani polecić. Jest to książka idealna na jedno popołudnie i wieczór, bo ma zaledwie 220 stron. Zazwyczaj nie sięgam po takie króciutkie dzieła, ale tym razem książka trafiła w moje rączki dość niespodziewanie. Jest to lekki aa zarazem ze szczyptą zabawy utwór, który bardzo przyjemnie się czyta. Książka ” Miłość z jasnego nieba” ukazuje losy Angeliki i Daniela. Ze samego tytułu już możemy domyślić się, że będzie chodzić o miłości, ale tak naprawdę nie tylko ten temat zostanie poruszony.Bardzo spodobało mi się w tej książce to, jak zmienili się główni bohaterzy, aa to tylko za sprawą jednego uczucia. Przecież często jest tak w realnym życiu, że trzeba przełamać własne bariery.W XXI wieku mówi się dużo o równouprawnieniu, i dobrym przykładem jest Angelika, która stara się być niezależna od wszystkich i sama chcę zmierzyć się z całym światem.
  Taa lektura ukazuję pewną bójkę między sercem aa rozumem kobiety. Pokazała mi również, jak wiele rzeczy zależy od pomocy drugiego człowieka, od pomocy prawdziwego przyjaciela. W tej powieści takim przyjacielem aa zarazem dobrym charakterem był Daniel.
  Tak, wjem chociaż taa historia zalatuje nudnym romansidłem, sprawiła mi bardzo dużo przyjemności.
  No cóż, w wolnej chwili, dla odprężenia,polecam dzieło Krystyny Mirek „Miłość z jasnego nieba”

  dominika76@onet.pl
  wybieram: Szaleństwo Zmysłów / Gorączka Ciała / Dotyk Cross’a /
  Wszystkiego Najlepszego w 2015 ! Życzę również, aa może przede wszystkim jak najwięcej książek i takich świetnych recenzji jak dotychczas 🙂
  Pozdrawiam

 • Z całego serca polecam książkę „Losing Hope”, po przeczytaniu „Hopeless” po prostu nie dałam rady czekać na polskie tłumaczenie drugiej części więc sięgnęłam po oryginał. Z początku miałam lekkie obawy, że ta sama historia opowiedziana z punktu widzenia Holdera może być trochę nudna. Nie mogłam się bardziej mylić. Dawno żadna książka nie wzbudziła u mnie tylu emocji, na przemian chciało mi się płakać i śmiać. Ale bardziej płakać. Pokochałam Holdera jeszcze mocniej, o ile było to możliwe, jego listy do Les były po prostu niesamowite; jego zachowanie z pierwszej części nabrało jeszcze większego sensu, każdy gest czy słowo wypowiedziane w kierunku Hope. Nie mogę też nie wspomnieć o Danielu, który skradł moje serce i szczerze życzę każdemu takiego przyjaciela jak on. Naprawdę, nie wiem, czy kiedyś jeszcze trafię na książkę, która mocniej mnie poruszy.
  monikak.13@interia.eu
  Baner: http://zaczytana-emka.blogspot.com/
  Wybieram: U progu zagłady, Dom złudzeń, Zacisze Gosi

 • Margaret.

  Książka, którą polecam to ”Mistrz” Katarzyny Machałek. Ja osobiście nie sięgam po Polskich autorów i długo zbierałam się do przeczytania jej. Kiedy już zaczęłam, przepadałam. W ogóle nie dało się odczuć, że książka wcale nie jest pisana przez obcokrajowca.
  Główna bohaterka zostaje porwana, bohater to typowy ”sexbóg”, ale z mafii. Krew, łzy, namiętność, morderstwo, agresja – wszystkie po trochu bardzo dobrze rozpracowane.
  Być można lekko naiwna, przewidywalna w niektórych momentach, ale także zaskakująca w większości. Ogromnym plusem było zakończenie, gdzie można się spodziewać jak zakończy się powieść, aż nagle autorka zmienia bieg i zaskakuje nas do takiego stopnia, że przez kilka dni nie dowierzałam i dochodziłam do siebie. To jedna z moich ulubionych pozycji i chętnie do niej wracam.
  Wybieram: ”Gorączka ciała”, ”Szaleństwo zmysłów’, ”Dotyk Crossa”
  email: m.skorka@op.pl
  Zamieściłam baner na swoim blogu z lewej strony: http://ibelieveeit.blogspot.com
  Nie wiem jak napisać komentarz będąc zalogowana w blogspot, ale niech będzie tak;)

 • Poproszę: Arcanus Arctica, Wielki Północny Ocean: Morze, Ostre Cięcie.
  A polecę… „Kaznodzieję” Camilli Lackberg. Fakt faktem, jest to drugi tom cyklu, ale spokojnie można od niego zacząć. Po pierwsze, ma wszystko, czego potrzebuje dobry thriller: świetna psychologia sprawcy, zaskakujące zakończenie, fałszywe tropy, ciekawe śledztwo, a ostateczne rozwiązanie jest dość wstrząsające. Ale Camilla nie samym thrillerem stoi, bowiem słynie z tego, że niemal równie ważny jest wątek obyczajowy, który interesuje, nie jest tylko nudnym przerywnikiem. Pozwala poznać podejrzanych (i nie tylko) z perspektywy ich codziennego życia, reszta bohaterów jest barwna, i znów to podkreślę – ten psychologiczny aspekt powieści jest jedną z jej najmocniejszych stron. Ale i całokształt jest świetny.
  blinstar@poczta.fm
  Banerek jest na blogu.

 • Mariola Bulak

  Witam.

  Zachęcam Cię do przeczytania cyklu „Czarny Wygon” coraz bardziej znanego i cenionego polskiego pisarza, Stefana Dardy, przez niektórych porównywanego do Stephena Kinga.
  Akcja powieści rozgrywa się w czasie obecnym rzeczywistym, i jednocześnie równolegle w czasie przeszłym. Do przeklętej, zatrzymanej w czasie wioski na Roztoczu trafia współczesny człowiek, Witek Uchman, i wikła się w paranormalną sytuację. Staje twarzą w twarz z przeklętymi upiorami ze Starzyzny, dzień po dniu stawia czoło grozie, próbuje znaleźć wyjście z sytuacji i wrócić do czasu rzeczywistego.
  Jednocześnie we współczesnej rzeczywistości znajomi zaginionego próbują dociec, co się z nim stało.. a kiedy dowiadują się, gdzie Witek przebywa, próbują pomóc…
  Cykl napisany zrozumiałym językiem, wciągająca akcja, ładnie zawiązane wątki – książka wciąga czytającego od pierwszej przeczytanej strony (ja kończyłam czytanie albo o godz. 4-5 nad ranem , albo na ostatniej stronie, zaniedbując domowe obowiązki 😉 )

  Wybrane pozycje – „Wieczerza”, „Zło”, „Ostre cięcie”
  email – groszek31@op.pl

  I niezależnie od tego czy wygram, czy nie – przeczytaj – warto 🙂
  Pozdrawiam Cię Noworocznie 🙂

  • Mariola Bulak

   udostępniłam na facebooku 🙂

 • Sporo jest takich książek, ale coś trzeba wybrać… Obecny rok zaczęłam bardzo udanie od lektury „Planu” Patrycji Gryciuk. Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie, do tego czytało mi się ją rewelacyjnie, dałam się jej pochłonąć bez reszty, wielokrotnie zirytować… Mimo iż minął już prawie rok, to nadal miło ją wspominam i polecam znajomym, którzy również zakochują się w tej książce.
  Za to z Twojego stosiku wybieram:
  Szaleństwo Zmysłów,
  Młot na czarownice
  Mój mail: korcimnieczytanie@gmail.com

 • Pestka

  Nie wiem czy spełniam warunki konkursu, ale książka, którą chcę zarekomendować, warta jest przeczytania pod każdym względem. Jestem oczarowana tak językiem, jak i treścią wciągającą do tego stopnia, że nie radzę zaczynać, jeśli nie można będzie dotrwać nieprzerwanie do końca.

  Mówię o powieści „Stulecie Winnych, ci, którzy przeżyli” Ałbeny Grabowskiej.

  Pierwsza część trzytomowej sagi rodzinnej, jest niebywale zajmującą historią.
  Rzecz dzieje się w Brwinowie, a początek losów Winnych, to rok 1914 i narodziny bliźniaczek – Anny i Marii -oraz śmierć ich matki. Stanisław – ojciec dziewczynek- zostaje zrozpaczony z czwórką, od teraz, dzieci.
  Z pomocą śpieszy Bronisława i Antoni – rodzice wdowca i dziadkowie, osieroconych przez matkę, dzieci.

  Wybuch wojny to kolejne dramatyczne wydarzenie i tu losy rodziny zaczynają się coraz bardziej komplikować jednak…. Ci którzy przeżyją dostarczą czytelnikowi niemniej wrażeń.

  Wspaniała, przeczytana przeze mnie jednym tchem, powieść.

  Kolejna część już 27 stycznia w księgarniach. Wiem jednak, że z niecierpliwością będę czekała na trzecią, ostatnią z cyklu, książkę. Na powieściach Ałbeny Grabowskiej, nie zawiodłam się do tej pory. Szczerze polecam wszystkie tytuły.

  Teraz kolejne warunki, czyli wybrane przeze mnie tytuły.

  Zacisze Gosi
  Dom złudzeń
  Gra o Ferrin

  I adres email: pestka_m@onet.eu

  Jeśli o czymś zapomniałam, moja strata, choć i bez tego nie liczę na wiele.
  Mimo wszystko, pozdrawiam… :))

 • Pingback: Comeback, czyli odrobina stosików, zakupów i nowości na OkiemMK - OkiemMK - Blog o Książkach, Kulturze i Kuchni()

 • Ja zachęcam Cię do przeczytania „Matt Hidalf i Błyskawica Widmo”. Od razu mówię, że to książka dla młodzieży i to raczej tej młodszej. Jednak już dawno nie trafiłam na książkę, która wywołała we mnie tyle emocji. Moją ulubioną serią z dzieciństwa jest Harry Potter. Po jego przeczytaniu nigdy nie spotkałam książki, którą tak bardzo polubiłam i poczułam tę magiczną atmosferę. Po tylu lata wreszcie na nią trafiłam i jest to właśnie „Matt Hidalf”. Jeśli kiedykolwiek będziesz chciała, choć na chwilę poczuć się jak dziecko, którym zawładnęła jego pierwsza historia, to to jest idealna książka.

  E-mail: elfikbook@gmail.com

  Wybieram: „Spojrzenie elfa”, „Bestię” i „Złodzieja kości”

  Baner jak zwykle na: http://lustrzananadzieja.blogspot.com/p/konkursy.html

  Pozdrawiam serdecznie 🙂

 • Ola Poprawa

  W tym roku przeczytałam wiele książek, jednak moje serce uwiodły 2 książki: „Jezioro Osobkiwości” oraz „Ania z Zielonego Wzgórza”. „Anię…” znają wszyscy, więc teraz napiszę o „Jeziorze Osobliwości”. To właśnie od tej książki zaczęła się moja przygoda z czytaniem :). Przejrzałam kilka Pani postów i zauważyłam, że lubi Pani także literaturę młodzieżową. Jeżeli dobrze trafiłam to ta książka zauroczy także Panią, a opowiada ona o Marcie, która podoba się Michałowi. Okazuje się jednak, że jest on jej ptzyrodnim bratem… Dziewczyna nie lubi partnera matki-Wiktora, w stosunku do niego jest oschła, często go ignoruje. Pewnego dnia dochodzi do wypadku i zawartość granatowego brulionu pozwala poznać właśnie jemu, Wiktorowi Soroko. Czy to zmieni ich relacje, czy tylko pogorszy sytuację? Czy Wiktor okaże się wyrozumiały? Nie zdradzę, bo to zepsułoby chęć przeczytania książki, prawda? Nikt nie chce znać zakończenia książki, zanim jej nie przeczyta :). Gorąco zachęcam do lektury 🙂
  To byłoby wszystko na temat „Jeziora…”
  Gdybym dostała nagrodę ucieszyłabym się z: „Zacisza Gosi”, „Spojrzenia elfa” oraz „Lata w Jagódce”.
  Baner jest umnieszczony na nk.pl (nazwa użytkownika: Aleksandra Poprawa)
  E-mail: ola.poprawa@wp.pl

  • Ola Poprawa

   *przyrodnim bracie 🙂 Bardzo przepraszam za pomyłkę:-)
   Pozdrawiam!

 • Joanna Cuber

  Wybieram;ZŁODZIEJ KOŚCI,SZALEŃSTWO ZMYSŁÓW,GORĄCZKA CIAŁA

  Zachęcam cię do przeczytania książki TROJE SARAH LOTZ jest to bardzo dobra książka Książka napisana jest w ciekawy sposób €“ znajdziemy w niej wywiady, rozmowy na czatach, wpisy na stronach internetowych, forach, maile. Bohaterami są bliscy, znajomi i rodzina ofiar, ale też osoby z otoczenia pastora, wojskowi… wszyscy ci, którzy mogli coś powiedzieć na temat tej sprawy. Dzięki ich relacjom odtworzono krok po kroku wydarzenia z Czarnego Czwartku. Na początku wiele jest odniesień do terroryzmu i zamachów z 11 września. Potem sprawa nieco zmienia bieg, zaczyna się wątek religijny, natręctwo ze strony mediów, a także problemy rodzin, które żyją z ocalałymi dziećmi. Wszystko opisuje autorka książki, która umieszczono w tej pozycji. Pomysł jest ciekawy i bardzo dobrze wykonany, narratorka jest widoczna, a każdy rozdział poprzedzono kilkoma linijkami wyjaśnienia, kto się w nim pojawia i w jakich okolicznościach zebrano materiał.Plusem jest forma, w jakiej książka została podana. Nie spotkałam się z czymś podobnym. Książka w książce, złożona z wywiadów i innych tekstów. Mnogość postaci może momentami zadziwić, ale wszystkie wnoszą coś ważnego do fabuły. Różnorodność tekstów jest zachwycająca. Dobrze napisana, dopracowana i interesująca lektura, która wciągnie was w świat wielkiej tragedii i cudu jednocześnie.

  e-mail karolcuber@onet.pl

 • Agnieszka Es

  Ja również przejrzałam przeczytane w tym roku książki, posługując się półkami w swojej biblioteczce na lubimyczytac.pl i coś dla Ciebie udało mi się znaleźć. Polecam Ci biografię napisaną przez Kamila Sipowicza o Oldze Jackowskiej. Korę podziwiam i słucham jej piosenek od wielu lat (mój ulubiony utwór to Róża). Podziwiam w niej ogromną siłę, jaką musiała się wykazać w naprawdę wielu momentach swojego życia. Ogólnie wiadomo, że miała ciężkie dzieciństwo, niełatwą karierę, zmagała się z alkoholizmem najbliższych i własną chorobą… Było tego naprawdę sporo- jest życie to kolorowa przeplatanka z cieniami przeszłości, ale Kora pięknie o nim opowiada, a jej poglądy potrafią pozytywnie zaskoczyć i wzmocnić człowieka. Dlatego też jest mnóstwo powodów, by sięgnąć po tę książkę, z której każdy wyciągnie coś pouczającego dla siebie 😉
  zaciszeagnieszki@wp.pl
  Wybieram Szaleństwo zmysłów, bądź też Gorączkę ciała
  Banerek jest u mnie od dawien dawna 😉
  Pozdrawiam!

 • Przejrzałam wszystkie moje książki, które przeczytałam w roku 2014 (było ich ponad 100!) i postanowiłam zaproponować ci dramat/powieść obyczajową, która naprawdę powinna trafić w twoje gusta, zwłaszcza, że zauważyłam, że lubisz Norę Roberts. „Jeżynowa zima” autorstwa Sarah Jio jest książką o matkach, które stracił swoje dzieci (akcja dzieje się we współczesności i w latach 30. XX wieku). Jest wzruszająca, jak zapewne się domyślasz, , ale nie jest tylko typowym dramatem, w którym cierpienie jest na głównym miejscu – jest też ciepłą powieścią obyczajową. Naprawdę polecam, zwłaszcza na tę porę roku, bo okładka na pewno ci przypadnie do gustu 😉

  Elenkaa_
  e-mail: enka14@onet.eu
  Książki: Lato w Jagódce, Zacisze Gosi, Pretty little liars
  Banerek: http://pasion-libros.blogspot.com/p/konkursy-w-ktorych-biore-udzia.html

 • Gosia Zielono Mi

  Komuś, kto jak Ty:
  lubi teksty z dreszczykiem (z DRESZCZEM nawet), kto zaciera z
  zadowoleniem ręce na widok historii, z której krew wylewa się nawet okładką,
  kto z lubością zerka w stronę historii SF a z drugiej strony z wielkim
  upodobaniem sięga po kobiecą Roberts,
  ktoś taki jak ja:
  lubiący proste kryminały z klasycznym pytaniem: kto zabił?, książki
  reportażowe, biografie wielkich tego świata, psychologiczne dno historii
  pozornie obyczajowych
  nie jest w stanie chyba nic literacko zaoferować:(:(

  Ale spróbuję:)
  Może zainteresuje Cię książka „Człowiek, który zostawił swój cień” (szukałam, ale nie znalazłam jej w Twoich
  tegorocznych rekomendacjach). To thriller, który zapowiada się dość typowo:
  młoda żona nie wierzy w nieoczekiwany wyjazd męża, podejrzewa
  porwanie/zabójstwo; odszukania go podejmuje się przyjaciel zaginionego z czasów
  wojskowych szkoleń dla tłumaczy; ten dość popaprany detektyw-amator od początku
  wodzi wzrokiem za raczej ponętną żoną kolegi, ale nie może się nad tym dłużej
  skupiać, bo wydarzenia przyjmują zawrotne tempo, a finału nawet on sam nie mógł
  przewidzieć! To dobra książka, która trzyma w napięciu, akcja wciąż się
  zmienia, przyjmuje nowy obrót, kolejne postacie dramatu wychodzą z cienia i do końca
  nie jest się pewnym finału zagadki. I co równie ciekawe, jak sama fabuła – nie
  ma posągowych postaci, nie można jednoznacznie powiedzieć, kto jest dobry, a
  kto zły; jak w życiu, to wybory, doświadczane sytuacje motywują
  postępowanie/decyzje bohaterów. A jeśli Cię to zachęca – więcej o książce
  przeczytasz u mnie (pod datą 10.12.2014). Choć co takiemu wyjadaczowi jak Ty, może
  zaoferować taki blogowy nowicjusz jak ja:)?

  I na pewno wiesz, że dla mnie nie jest to najważniejsza książka roku – są
  niż (i były zanim się ukazały) „Księgi Jakubowe” Tokarczuk. Ale to pewnie wiesz:)

  Wybieram: Wzorzec zbrodni” oraz „Dom złudzeń”.
  Gosia Zielono Mi, zielonomi939@gmail.com

 • Druga strona książek

  Wybieram: „Młot na czarownice”, „Morze” oraz „Spojrzenie elfa”
  Chcialałabym ci polecić pewną świetną książkę, której z tego co widzę jescze nie czytałaś. „Marsjanin” Andyego Weira to po prostu rozkosz dla nawet najbardziej wyrafinowanych gałek ocznych. I nie mówię tu tylko o miłośnikach tego rodzaju SF, ale również o przeciętnych zjadaczach chleba, którzy są po prostu gotowi na inteligentną rozrywkę. Książka jest napisana w formie dziennika pewnego astronauty, który należał do misji Ares III. Po wylądowaniu na Marsie załoga przeżyła pięć spokojnych dni, podczas których wszystko szło zdgodnie z planem. Do chwili, kiedy ich obóz nawiedza burza piaskowa. Szybka ewakuacja, brak czasu na dokładną inwentaryzację. Mark zostaje uznany za zmarłego. Jednak nasz bohater przeżywa…
  Na zachętę powiem tylko, że tej powieści nie da się do niczego porównać.

 • Miziol Janek

  Nie wiem czy jest coś czego nie przeczytałaś, a ja to znam ? 😉
  Siedzimy w nieco innych klimatach, ale jako „doświadczenie” polecam przeczytać coś z powieści historycznych.
  Może być z małymi zbrodniami w tle jak np. „Tajemna Wieczerza” Javier Sierra.
  Wybieram : Zło, Bestia i Złodziej Kości

 • Martyna K.

  Przepraszam za prywatę, ale przeniosłam się na nową domenę i nie ma mnie w obserwowanych. Szczegóły tutaj: http://www.recenzje-kiti.pl/2014/12/juz-jest-nowa-domena-wwwrecenzje-kitipl.html

 • mal gosinka

  Ja bym zdecydowanie poleciła „Ślubną suknię” Pierre Lemaitre. Książka jest krótka, więc na pewno zbyt wiele czasu na nią nie stracisz. Jest utrzymana w klimacie, który najbardziej lubisz. Jest dość konkretna i treściwa. Styl autora mi osobiście bardzo przypadł do gustu. Ukazuje historię z różnych perspektyw, najważniejszych bohaterów. Trzyma w napięciu. Jest suspens, jest narastające zagrożenie i oczekiwanie na rozwiązanie.

  Książki, które wybieram: KLĄTWA i U PROGU ZAGŁADY
  wankowska.m@gmail.com

 • Alicja

  Polecam serdecznie „Po moim trupie” Magdaleny Owczarek, jeden z przyjemniejszych debiutów fantastycznych tego roku. Książka wyrywa się polskim tendencjom literackim, tworząc nową popkulturową jakość. Ja bawiłam się przednio!
  Informację o konkursie udostępniłam na swoim fanpage’u (recenzen’t)
  Tytuły, które wpadły mi w oko: „Błękitnokrwiści”, „Młot na czarownice” oraz „Spojrzenie elfa”
  Pozdrawiam! 🙂

 • Marcin Dzięcielewski

  Wybrałem:
  – U progu zagłady;
  – Zło;
  – Ostre cięcie.

  W tym roku przeczytałem tak wiele książek, że nawet nie potrafię ich zliczyć. Do takich, które utkwiły mi w pamięci na pewno zaliczyłbym drugi oraz trzeci tom Chłopców Jakuba Ćwieka, może to dlatego, że uwielbiam fantastykę polską, albo dlatego, że Ćwiek jest jednym z moich ulubionych autorów. Nie ukrywam jednak, że jest to jeden z niewielu autorów, których mógłbym polecić.

Translate »