in Konkursy

Zgarnij książkę z półki – styczeń 2015

at
zgarnij-ksiazke-z-polki-styczen-2015

zgarnijksiazkezpolki

podstawowe zasady konkursu znajdziecie tutaj>> [http://okiemmk.com/zgarnij-ksiazke-z-polki/]

Pozostałe zasady:

Po zapoznaniu się z zasadami (link powyżej)
w TYM poście umieszczacie komentarz z odpowiedzią na zadane pytanie konkursowe w dowolnie wybranej przez Was formie, podajecie email i tytuły trzech z poniższych książek, które pragniecie wygrać. Zgłaszacie się cały miesiąc!
Chciałabym, by konkurs się rozrósł i proszę o pomoc Was. Im więcej osób będzie się zgłaszało, tym większa szansa, iż zacznę wybierać więcej zwycięzców;) Proszę o dodanie banerka konkursu-rozdawajki na blogu lub jeśli go nie posiadacie o udostępnienie w jakimś miejscu w sieci np. FB, G+, Twitter, Instagram, Pinterst.

Zadanie na styczeń 2015 w Zgarnij książkę z półki:
W  tej odsłonie konkursu to znowu Wy zadajecie mi pytanie – obojętnie jakie. Dotyczyć musi tylko tematów, które poruszam na tej stronie np. muzyka, film, książki itp. 
Nagrody spośród których wybieracie:
Książki te pochodzą z moich zbiorów i są to egzemplarze recenzenckie, książki, które otrzymałam podwójnie lub zakupione przez mnie w antykwariatach. Stan książek jak na zdjęciu poniżej lub w postach (chcesz wiedzieć więcej zapytaj). Pamiętajcie tylko, iż książki te są przez mnie czytane, czasem także je pożyczam, więc drobne uszkodzenia mogą się zdarzyć.
Zainteresowanych zapraszam do zerknięcia na opinie
po kliknięciu w nazwę danej pozycji pisanej kursywą przeniesiecie się do jej opinii na stronie. Nie wszystkie pozycje były opisywane. Jeśli chcesz poznać moją opinię – pytaj w komentarzach. 
  zgarnijstycz2015
Informacje o książkach po kliknięciu tytułu danej powieści. 
 • Baśnie Pokręcone: Czerwony Kapturek
zgarnijstyczen2015 
Zapraszam do zabawy! 
Kochani! Za wszelkie udostępnienia o konkursie z góry dziękuję!
Tagi:
Share:
 • Pingback: Co oznacza tytułowy wybór i czy Gideon rzeczywiście go dokonał? [O czwartej części serii Dotyk Crossa – Wybór Crossa – Sylvia Day ] - OkiemMK - Blog o Książkach, Kulturze i Kuchni()

 • Alojka

  Bestia, Paryżanka, Zło
  alojka.c@interia.pl
  Która książka wg ciebie doczekała się najlepszej ekranizacji?
  http://zachciewajki.blogspot.com/
  Alojka

 • Evik

  Kto jest Twoim kandydatem do Nobla z literatury 2015?
  Poproszę o Anatomię zbrodni, Słynne śledztwa i Kryminalne zagadki.
  Evik7@o2.pl

 • Zgłaszam się! Znowu niemal w ostatniej chwili…

  Jestem ciekawa, co czujesz rozstając się z książkami, które rozdajesz w konkursach? Radość, że ktoś inny będzie je czytał, czy jednak żal, który trochę jest przypisany do rozstań. 🙂

  mail:k orcimnieczytanie@gmail.com

  Wybieram: „Młot na czarownice” i „Szaleństwo zmysłów”.

 • Edyta Chmura

  Zgłaszam się 🙂
  Czasami wsłuchując się w słowa piosenki mówimy: „To piosenka o mnie”. Jedna z moich koleżanek powtarza te słowa przy co drugim utworze 😉 Trudniej znaleźć bratnią duszę w książkach, choć niektóre uczucia, zdarzenia z życia czy postrzeganie świata przez bohaterkę są podobne do naszych. Chyba jeszcze nie natrafiłabym na książkę, która „byłaby o mnie”. A czy Tobie się to przytrafiło? Jeśli nie tak w 100 procentach, to przy której książce czułaś się najmocniej obnażona z własnych tajemnic ;)?

  e-mail: edyta.cha@wp.pl
  Wybieram: „Piaskownica”, „Szaleństwo zmysłów”, „Gorączka ciała”
  Pozdrawiam 🙂

 • AdamS

  Z wielką przyjemnością zgłaszam się do konkursu książkowego. I nie zwlekając, przesyłam pytanie. W swojej domowej bibliotece masz setki książek, których nie przeczytałeś, ale też setki książek, które przeczytałeś. Po którą z nich sięgasz? Robisz to, mając na uwadze nastrój danej chwili, a może masz jakiś system (w co nie wierzę :-)) albo może zdajesz się na ślepy traf?

  Tytuły to: Ostre cięcie, Na granicy światów, On.

 • Dominika Bruzda

  1.Recenzowanie to jednak ciężka sprawa. Ostatnio gdzieś przeczytałam, że pisanie to 10% talentu aa 90% wytrwałości 🙂 Czy podczas czytania książki zdarza Ci się, że wiesz od razu co napiszesz w recenzji czy raczej są to poważne przemyślenia i dobrze dobrane słowa?
  2. à propos wytrwałości. Przepuścimy że, pojawia się w twoim życiu osoba, która twierdzi, że recenzowanie to coś dla młodzieży. Podaje dobre argumenty. Czy jest jakiś argument, który skłoniłby Cię do porzucenia tej pasji ???

  E-mail: dominika76@onet.pl

  Szaleństwo Zmysłów/ Gorączka Ciała/ Dotyk Cross’a
  Pozdrawiam 🙂

 • Joanna Cuber

  Zawsze nurtowało mnie jedno pytanie z którym bohaterem przeczytanej książki ugotowała byś swoje najulubieńsze danie i co to by było? Może banalne pytanie ale mnie to bardzo ciekawi.Pozdrawiam
  E-mail; karolcuber@onet.pl
  SPOJRZENIE ELFA , GORĄCZKA CIAŁA , SZALEŃSTWO ZMYSŁÓW

 • Czym jest dla ciebie muzyka, gdybyś miała ją opisać jednym słowem? 🙂

  E-mail: elfikbook@gmail.com
  Banerek jak zawsze na: http://lustrzananadzieja.blogspot.com/p/konkursy.html

  Wybieram: „Endgame”, „Gra o Ferrin” i „Bestię”
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

 • BookAda

  Na początek nurtujące mnie pytanie 🙂 Ile czasu dziennie oddajesz się przyjemności czytania?

  Z książek upatrzyłam sobie „Kłamczuchy”, „Endgame” i „Spojrzenie elfa” 🙂
  E-mail : ada318@o2.pl
  Dałam też banerek na swoim blogu : http://bookada.blogspot.com/p/konkursy_25.html

 • Gosia Zielono Mi

  Oto ja:) I moje pytania: 1. Którego z bohaterów książkowych chciałabyś mieć szanse spotkać? który z nich okazał się najważniejszy, najbardziej wyrazisty i tak Cię sobą przekonał, że mógłby się okazać prawdziwy? 2. Jaka jest książkowa premiera tej wiosny, której nie możesz się już doczekać? Baner jest na marginesie po lewej stronie; „puszczę” go jeszcze na fb. I tym razem proszę o: Jaskiniowca (koniecznie!!!) i Zło Graham. Adres: zielonomi939@gmail.com Pozdrawiam!

 • Agnieszka Es

  Pytanie:

  Gdybyś zasiadała w jury przyznawania Oskarów, jakie filmy nominowałabyś do nagrody? Jakim w ogóle byłabyś jurorem- czy pomogłabyś naszym, czy raczej starałabyś się być bezstronna?

  Wybieram „Gorączka ciała” i „Szaleństwo zmysłów”

  Podlinkowany banerek konkursowy jest na mojej stronie 😉

  zaciszeagnieszki@wp.pl
  Pozdrawiam serdecznie

 • Podczas uczęszczania do szkoły podstawowej i dalszej edukacji czytałaś każdą zadaną przez polonistę lekturę czy zdarzało ci się je omijać? Może jakaś z nich przypadła ci do gustu?
  I leżeli mogę to drugie pytanie:
  Łatwo dostrzec w dzisiejszej młodzieży niechęć do czytania. Zamiast czytać oglądają telewizje bądź grają w gry, lektur nie czytają mówiąc, iż wolą przeczytać streszczenie, bo krótsze. Możesz wybrać jeden dowolny tytuł i dodać go do lektur obowiązkowych w gimnazjum, dzięki której, według ciebie, przekonają się, że czytanie nie boli, a nawet jest to kreatywna i miła forma spędzania czasu wolnego, a co za tym idzie, zaczną sięgać częściej po książki. Dlaczego wybrałaś akurat tą książkę i co ona ma do przekazania gimnazjalistą?

  E-mail: amorphous@onet.pl
  „Złodziej kości”, „Jaskiniowiec”, „Anatomia zbrodni, słynne śledztwa, kryminalne zagadki”

  Ps. Książki „Anatomia zbrodni, słynne śledztwa, kryminalne zagadki” liczą się jako jedna czy każda z nich oddzielnie?

 • Katrooo

  Czytasz nową książkę. Brniesz przez kolejne strony i zdajesz sobie sprawę, że akurat ta pozycja nie przypadła Ci do
  gustu. Czy mimo to czytasz dalej? Czy raczej przestajesz? Co czujesz, gdy czytasz dalej?- traktujesz to wtedy jako hmm obowiązek? Wtedy przecież czytanie nie jest przyjemnością. A może masz nadzieję, że dalej książka Cię wciągnie? A gdy zostawisz niedokończoną pozycję, jesteś zawiedziona, może jest Ci trochę przykro?

  e-mail shine.a@wp.pl
  „U progu zagłady”, „Kobra”

 • Fourwell .

  Łączysz w sobie zamiłowanie do trzech kluczowych typów sztuki. Często dzieje się tak, że słuchając muzyki podczas czytania odnotowujemy ją niemalże jako część fabuły, a aktorzy z adaptacji, gdy czytamy, zastępują nam nasze wyobrażenia bohaterów. Z tymi kwestiami związane są pytania. Zdarza Ci się łączyć przeczytane książki z piosenkami? I czy po obejrzeniu ekranizacji jesteś w stanie niezależnie od niej wyobrażać sobie postacie, czy może filmowy obraz przysłania Ci wizje podsyłane przez wyobraźnię?
  e-mail: fourwell@szeptem.pl
  „Bestia”, „Złodziej kości”, „Endgame”

 • SallyBrovn

  Kiedy wchodzę między książki z zamiarem dokonania zakupów zawsze odczuwam taki przyjemny dreszczyk ekscytacji a po zakupie cieszę się i napawam samym widokiem książki i aż mi szkoda zacząć czytać… Mąż się śmieje, że oszczędzam nową książkę na specjalną okazję…. Patrząc na Twoje imponujące zbiory biblioteczne zastanawiam się czy spora część nieprzeczytanych książek to wynik podobnych do moich emocji czy raczej szybciej gromadzisz niż jesteś w stanie przeczytać? 🙂
  mail: sallybrovn@wp.pl
  baner na fb (profil Elżbieta DuzeJot)
  z przyjemnością przygarnęłabym „Jaskiniowca”, „Szaleństwo zmyslów”…
  pozdrawiam serdecznie

 • Ula Jocz

  Nick: Ula Jocz
  Ciekawi mnie, czy jestem jedyną osobą, która zakochuje się w niektórych powieściach aż za bardzo. A więc, moje pytanie: Czy zdarzyło ci się kiedyś tak bardzo wciągnąć w jakąś powieść, że gdy wracałaś do rzeczywistości, odczuwałaś jedynie ogromny zawód tym, co tam spotkałaś? I czy też gadałaś do siebie w myślach: „Nie, nie! To nie powinno tak wyglądać…”
  Książki na których mi zależy to: „Endgame. Wezwanie” i „Spojrzenie elfa”
  Mój e-mail to: raccoon.czarna@gmail.com

 • Dziękuję za przypomnienie. Jasne, że się zgłaszam 🙂
  http://monweg.blog.onet.pl/
  Baner w zakładce Konkursy
  monweg – Monika Piotrowska-Wegner
  Zawsze mam problem z zadawaniem pytań. Ciśnie mi się na usta pytanie zupełnie nie związane z blogiem. Ale do rzeczy! Odpowiedz, którą adaptację wśród przeczytanych przez siebie książek uważasz za najbardziej udaną i dlaczego?
  Wybieram książkę „Jaskiniowiec”

 • Alex with books

  Zgłaszam się!
  Wybieram Endgame, Na granicy światów, Spojrzenie elfa.
  alexblog@interia.pl
  jakie uczucia Ci towarzyszą gdy oglądasz ekranizację książki, która Ci się spodobała a film okazuje się totalną klapą?
  Bannerek pojawi się na blogu jak tylko dorwe się do komputera.
  Zaczytan-a.blogspot.com

 • Lenka ^^

  Zgłaszam się 😉
  Nick: Lenka ^^
  Moje pytanie: Czy czasem oglądając film ,nie pasuje ci podkład muzyczny i masz ochotę go zmienić ?
  Książki: Spojrzenie Elfa, Błękitnokrwiści, Córki księżyca
  email: magda.niska@interia.pl

  http://swiatpocztoweklenki.blogspot.com/p/konkursy.html
  Pozdrawiam Serdecznie 🙂

 • Zgłaszam się oczywiście 🙂
  Oto moje pytanie: Powiedzmy, że Twoja dusza reinkarnuje się, a Ty możesz wybrać jako kto lub co. Kogo lub co byś wybrała jako nowe wcielenie dla swojej duszy i dlaczego?
  Wybieram książki: „Wielki Północny Ocean. Księga I Morze” – Katarzyna Szelenbaum i „Czerwony Golem” – Peter
  Higgins
  E-mail: spod.poduszki@gmail.com
  Baner jest oczywiście u mnie na blogu w zakładce Konkursy, dodatkowo udostępniłam informację o konkursie na Twitterze i FB 🙂

 • Klaudia Skiedrzyńska

  Zgłaszam się 🙂
  Pytanie: Którą z przeczytanych książek byłaś najbardziej zachwycona, a jaka Cię zawiodła w minionym roku? 🙂
  Wybieram „Na granicy światów”
  klaudiaskiedrzynska@wp.pl
  Baner na Fb: https://www.facebook.com/klaudia.skiedrzynskamatusiak

  Pozdrawiam serdecznie 🙂

 • martucha180

  W jakim tempie czytasz książki i piszesz recenzje? Bo jestem pod wrażeniem ich ilości, objętości i Twego zaganiania.

  Wybieram: Gra o Ferrin, Szaleństwo zmysłów, U progu zagłady

 • Wojtek Q

  Zgłaszam się!
  Wojtek Q
  Wybieram: „Endgame. Wezwanie”, „Spojrzenie elfa”

  woojteek@onet.eu
  Banerek na: http://cienwlasnychmysli.blogspot.com/p/blog-page_29.html

  Pod wpływem czarów zamieniasz się najpierw w książkę, potem w melodię i na końcu w potrawę. Jakie one będą? Dlaczego?

 • Czy są piosenki, które jednoznacznie kojarzą Ci się z konkretnymi książkami? Chodzi jednak o utwory, które w żaden sposób nie były wspominane w tekście;)

  azumi.90@hotmail.com
  „Arcanus Arctica”, „Jaskiniowiec”, „Bestia”.

 • Natalia

  Gdybyś miała trafić do wybranego miejsca z książki/filmu co to by było za miejsce i dlaczego?

  Wybieram: „Endgame. Wezwanie”, „Pretty Little Liars. Kłamczuchy”, „Paranormalność”.
  Mój e-mail: natii0410@wp.pl

 • Therese

  Czy chciałabyś być autorką książki o zwykłym, codziennym życiu, która zauroczyłaby każdego, i chłopaka, i dziewczynę, a co się z tym wiąże sprawiła, że stałabyś się rozpoznawana nie tylko w swoim miejscu zamieszkania, ale i poza jego granicami?
  Wybieram: „Zacisze Gosi”, ” Paryżanka”
  E-mail: ola.poprawa@wp.pl
  Baner: https://www.facebook.com/profile.php?id=100004600128194

  • Therese

   Czy mogłabym zadać jeszcze jedno pytanie? 🙂

   • proszę

    • Therese

     Dziękuję. Drugie pytanie brzmi następująco: Czy w szkole podstawowej i gimnazjum kochałaś czytanie tak jak teraz i pochłaniałaś wszystkie lektury czy wybierałaś te ciekawsze?

 • Zgłaszam się!

  Gdybyś miała opisać swoje życie tytułami książek lub filmów, jak by ono brzmiało?

  Wybieram: Zło, Jaskiniowca oraz Wzorzec zbrodni
  Mój email to:zuniek@onet.pl
  Banerek jest na stałe umieszczony u mnie na blogu w zakładce ‚Wasze konkursy”
  Pozdrawiam
  nieidentyczna

 • Melon

  Hejka tu Melon 🙂

  Pytanie:
  Jak bardzo toksyczną i z jakich składników zrobiłabyś potrawę dla osoby, która pożyczyłaby od Ciebie Twoją ukochaną książkę i potem z premedytacją rozdarłaby ją na kawałki na Twoich oczach :)? Oczywiście jest to wariant pomijający zamordowanie takiego gościa na miejscu poprzez na przykład: wydrapanie mu oczu pazurami ;p Musiałabyś zrobić takiemu delikwentowi jakąś potrawę, którą musiałby zjeść, żeby dostał za swoje i właśnie jak i z czego przyrządziłabyś mu takie danie ;p?

  Wybieram:
  a) Endgame Wezwanie
  b) On
  c) PLL. Kłamczuchy

  Mój e-mail: mejus250@interia.pl

  Jak coś info o konkursie zamieściłem na twitterze 🙂
  https://twitter.com/MelonDC/status/551437137988841472

  Pozdrawiam :*!
  Melon

 • czajkapaulina

  Moje pytanie jest podszyte własną ciekawością, nie wiem czy tylko ja tak mam, czy Ty również: Czy kiedykolwiek ekranizacja książki dorównała jej samej (czyli jakby nie patrzeć Twojej wyobraźni), jeśli tak, co to był za film/książka. Ja wiele razy się zawiodłam, więc teraz staram się wybierać TYLKO książkę lub TYLKO film (zazwyczaj książkę 😉 ) Pozdrawiam bardzo serdecznie 🙂
  Wybieram:
  -Jaskiniowiec
  -Złodziej kości
  -Wzorzec zbrodni

  Mój mail: paulina.czajka3@gmail.com
  Twój konkurs udostępniłam na facebooku 🙂 I pewnie niebawem udostępnie na instagramie 🙂

 • Czy byłaś na jakimś koncercie swojej ulubionej piosenkarki/piosenkarza/zespołu? Jeśli tak, to czy ci się podobało? Jeśli nie, to czy chciałabyś na taki koncert pojechać?

  Wybieram : Endgame. Wyzwanie, Paranormalność, Wzorzec Zbrodni
  email : alexxxisqu@gmail.com
  banner : http://ksiazkowniaa.blogspot.com/p/konkursy.html

 • Doomisia♥

  nick: Doomisia♥

  wybieram: Endgame

  mail: dominika.justyna@poczta.onet.pl

  baner: http://czytelniadominiki.blogspot.com/p/koknursy.html

  Mniej więcej rok temu, w styczniu wystartowałaś z konkursem „Zgarnij książkę z półki”. Z mojej strony pamiętam, że byłam tym bardzo podekscytowana, uwielbiam wszelakiego rodzaju konkursy, a takie, w których po części sama wybieram sobie nagrodę punktują się podwójnie 😉 Chciałam Cię zapytać- jak Ty się z tym czujesz? Pewnie przyzwyczaiłaś się, że na początku każdego miesiąca, szykujesz stos książek, jedne dokładasz, może jakieś zabierasz, piszesz post, wybierasz zwycięzców. Czy pamiętasz jakie emocje towarzyszyły Ci rok temu, kiedy wpadłaś na pomysł tej akcji? Czy sądziłaś, że przyciągniesz tyle osób i że stanie się to popularne w blogosferze? Jak teraz odbierasz to wszystko?

  PS Wybacz, jeśli ktoś już zadał Ci takie, bądź podobne pytanie 🙂 Z mojej strony z niecierpliwością czekam na nową odsłonę wyzwania bibliotecznego 🙂

 • Pingback: Wyniki konkursu Zgarnij książkę odsłona grudniowa - OkiemMK - Blog o Książkach, Kulturze i Kuchni()

Translate »